28. 2. 2015

Sviš Ivančna Gorica - Maribor Branik 31:35 (16:14)

Maribor Branik se je moral v 18. krogu v 1. NLB Leasing ligi zelo namučiti za petnajsto prvenstveno zmago. Mariborčani so gostovali pri ekipi Sviš Ivančna Gorica in zmagali s 35:31 (14:16).

SVIŠ IVANČNA GORICA - MARIBOR BRANIK 31:35 (16:14)

Ivančna Gorica - Dvorana OŠ, gledalcev: 200, sodnika: Košir (Preddvor) in Turnšek (Celje).

Sviš Ivančna Gorica: Slapničar, Pekeč, Potokar 6 (6), Košir 1, Nered 4, S. Stopar 7, Zavodnik 7, Pekolj 1, Marušič 5, G. Stopar.

Maribor Branik: Taletovič, Kastelic, Čudič, Jamnik 4, Fidel 1, Špelić 7, Kaleb 8 (3), Žabič 5, Mlakar 7, Cingesar 1, Sok 1, Poklar 1, Žmavc.

Sedemmetrovke: Sviš Ivančna Gorica 6 (6), Maribor Branik 3 (3).

Izključitve: Sviš Ivančna Gorica 10 minut, Maribor Branik 12 minut.

Začetek tekme je bil v znamenju dveh igralcev: Simona Stoparja na domači in Nikole Špelića na gostujoči strani. Omenjena sta namreč zadela prve tri gole za svoji moštvi. Sviš je prvič na tekmi vodil s 4:3, ko je zadel Anže Nered, Denis Zavodnik je povišal na 5:3.

Ko je nato Maribor imel dva igralca več, je preobrnil rezultat in vodil 7:6, v rezultatski prednosti je bil do 12:11. Domači so z igralcem manj izenačili, v 25. minuti, ko so imeli kar dva igralca manj, so prvič po 8:7 znova vodili, na odmor pa šli z dvema goloma zaloge (16:14).

Simon Stopar je na začetku drugega polčasa zadel za 17:14, nato pa so varovanci Borisa Deniča strnili vrste in izenačili na 17:17. A se igralci iz Ivančne Gorice niso predali. Znova so pobegnili, v 39. minuti vodili 21:18, z dvema igralcema več pa so gosti nekaj trenutkov kasneje le ujeli priključek (20:21).

V 48. minuti je bilo 26:26, nato pa je Branik z dvema goloma v 50. minuti prisilil domačo klop v minuto odmora. Mariborčani so v zaključku tekme prednost zadržali in jo do konca še nekoliko povišali za 15. zmago.

Na domači strani se sta se sedemkrat med strelce vpisala Simon Stopar in Denis Zavodnik, osem golov je za goste dal Ante Kaleb, Nikola Špelić pa enega manj.

Ekipa iz Ivančne Gorice bo tekmo 19. kroga igrala čez teden dni, ko bo gostila Urbanscape Loko, mariborska pa bo dan kasneje gostila Ribnico.