21. 3. 2015

Sevnica - Jeruzalem Ormož 25:22 (16:12)

V boju za obstanek v 1. NLB Leasing ligi so Sevničani v 21. krogu dosegli pomembno zmago. V domači dvorani so bili boljši od Jeruzalema Ormoža za tri zadetke - bilo je 25:22 (16:12).

SEVNICA - JERUZALEM ORMOŽ 25:22 (16:12)

Sevnica - Dvorana OŠ, gledalcev: 250, sodnika: Cvetko (Celje) in Žibret (Trbovlje).

Sevnica: Brglez, Gerčar, Ž. Krnc, Djurdjević 7 (2), Brglez, Cigler 1, Gorenjak 5, Kuhar, Brilej 5 (2), Bezgovšek 2, Gjerek 1, Pernovšek, Župevc, J. Krnc, Mrgole, Fižuleto 1, Brečko 3.

Jeruzalem Ormož: T. Cvetko, Kolmančič 5, Bogadi, Radujković 5, Čudič 6 (1), Veselko 1, Gregorc, Lukman, Grizold 1, Kocbek 2, Balent, Kociper, Mesarič, Levak, Petrovič 2, Rajšp, Kirič.

Sedemmetrovke: Sevnica 5 (4), Jeruzalem Ormož 1 (1).

Izključitve: Sevnica 4 minute, Jeruzalem Ormož 6 minut.

To je za Sevničane peta zmaga 1. NLB Leasing lige, a bolj pomembno je, da so se po številu točk izenačili z zasedbo iz Izole, predzadnjemu Svišu pa ušli na tri točke.

Domači rokometaši so temelje za zmago postavili že v prvem polčasu. V 18. minuti so si po delnem izidu 4:0 priigrali prednost štirih golov (11:7), najvišje pa v 28. minuti, ko je bilo 16:10.

Ob koncu prvega in v začetku drugega polčasa so zaigrali malce ležerno, kar so Ormožani s pridom izkoristili (16:14). Toda v nadaljevanju so Sevničani znova zaigrali veliko bolje in do 49. minute imeli prednost petih golov (23:18).

A njihove veselje je bilo prehitro, gosti so se jim le tri minute kasneje približali na dva gola (23:21). V razburljivi in živčni končnici pa so Sevničani vendarle prišli do zlata vrednih točk.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Milo Djurdjević s sedmimi goli, Jure Gorenjak in Klemen Brilej sta dosegla po pet zadetkov, medtem ko je Bojan Čudič za ormoško dosegel šest golov.

Ormoška ekipa bo v prihodnjem krogu gostila mariborski Branik, sevniška pa bo gostovala v Izoli. Obe tekmi bosta v soboto, 28. marca.