28. 3. 2015

Celjani prvi finalisti zaključnega turnirja pokala Slovenije

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so prvi finalisti zaključnega turnirja pokala Slovenije v Kopru. Branilci naslova pokalnega zmagovalca so na prvi polfinalni tekmi premagali ekipi Dol TKI Hrastnik z rezultatom 39:21 (23:8).

CELJE PIVOVARNA LAŠKO - DOL TKI HRASTNIK 39:21 (23:8)

Koper - Dvorana Bonifika, gledalcev: 400, sodnika: Klančar in Kočevar (oba Ribnica).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Blagotinšek, Ivić 6 (1), Žuran 2, Janc 5, Razgor 2, Suholežnik 2 (1), Marguč 3 (1), Cvetko 1 (1), Poteko 3, Miklavčič 1, Sliškovič 4, Zarabec 4 (2), Kodrin 4 (1), Žvižej 2.

Dol TKI Hrastnik: Hribernik, Cenkar, Žekar, Klepej, Ajdari 7 (6), Zore 2 (1), Bauerheim 3, Guček 4, Moljk, Hribšek 2 (1), Pintar, Ramič 2, Ribič, Jazbec 1, Žveglič.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 7 (7), Dol TKI Hrastnik 8 (8).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 12 minut, Dol TKI Hrastnik 4 minute.

Po pričakovanjih so rokometaši Celja Pivovarne Laško postali prvi finalisti zaključnega turnirja pokala Slovenije, ki poteka v dvorani Bonifika v Kopru. Proti ekipi Dol TKI Hrastnik, ki igra v 1. B-ligi in ki je trenutno na četrtem mestu, so bili vsi dvomi o zmagovalcu rešeni že po prvem polčasu, ki so ga Celjani dobili kar s 15 goli razlike (23:8).

Nasprotniki Celjanov so se sicer upirali po najboljših močeh, a kakovostna razlika med ekipama je bila takšna, da so jo pivovarji hitro unovčili. Srečanje je minilo v odličnem vzdušju, ki sta ga ustvarili obe navijaški skupini: Florijani so na vseh pomembnejših obračunih Celjanov, Dolani pa so bili sploh številčni, saj jih je bilo za kakšno desetino prebivalcev tega kraja.

Celjani so tudi v drugem polčasu rutinsko odigrali srečanje do konca, trener Branko Tamše pa je veliko rotiral in priložnost ponudil prav vsem igralcem v ekipi. Pri zmagovalcih je bil najboljši strelec Šime Ivić, ki je zadel šestkrat, pri Dolu pa je Amal Ajdari zadel sedemkrat.