6. 5. 2015

Jeruzalem Ormož - Riko Ribnica 33:31 (13:20)

S porazom v 26. krogu v 1. NLB Leasing ligi so rokometaši Rika Ribnice izgubili četrto mesto in uvrstitev v končnico za prvaka. Ribničani so v gosteh pri Jeruzalemu Ormožu klonili z 31:33 (20:13).

JERUZALEM ORMOŽ - RIKO RIBNICA 33:31 (13:20)

Ormož - Dvorana na Hardeku, gledalcev: 350, sodnika: Teršek (Hrastnik) in Kavalar (Celje).

Jeruzalem Ormož: Balent, Škalički, Veselko, Lukman, Bogadi 6, Radujković 2, Čudič 10 (6), Gregorc 3, Grizolt, Šandor, Kocbek 3, Kolmančič, Mesarić 6, Levak 1, Petrovič, Rajšp 2.

Riko Ribnica: Perovšek, Klarič, Leban 4 (3), Fink, Atanasov 2, Kljun, Grebenc 5, Tanko, Skušek 7 (2), Pucelj 7, Knavs, Pahulje, Nosan 1, Markovič 3, Batinič 2, Košmrlj.

Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 6 (6), Riko Ribnica 5 (5).

Izključitve: Jeruzalem Ormož 6 minut, Riko Ribnica 8 minut.

Ormožani so Ribničanom zadali hud udarec. Dolenjci bi se z zmago že veselili uvrstitve v polfinale prvenstva, a so izgubili na gostovanju v Ormožu (31:33). Za nameček je Trimo doma premagal Slovana (28:23) in si priboril četrto mesto po rednem delu državnega prvenstva in uvrstitev v končnico za prvaka.

Ribnica je sicer popolnoma prevladovala do 21. minute, nato pa padla v prepad, iz katerega ni več našla poti. Domači so uprizorili redko videni preobrat in se veselili zmage za konec sezone.

V Ormožu se je zgodil pravi mali čudež. Domača ekipa je namreč v 21. minuti zaostajala že za enajst zadetkov (6:17), a zatem je sledil popoln mrk gostujoče ekipe. V 45. minuti je namreč David Bogadi izid izenačil na 23:23.

Devet minut zatem pa so gostitelji prvič na tekmi povedli, in sicer s 27:26 prek Danijela Mesarića. Ko je v 58. minuti pri izidu 30:28 v korist domačih klop Ribnice naredila napako pri menjavi, je bilo upanja zanje konec. Siniša Radujković je zadel za 31:28, prednost pa so domači držali do konca.