Brežice - Športna dvorana, gledalcev: 150, sodnika: T. Pajić in Gorenc.

BREŽICE: Šuler, Baznik, Deržič 3, Lipej 5, Tomše J. 3, Tomše M. 2, Kovač 4, Škoflek, Kramar, Simakovič, Krivokapič, Šalamon 1, Čanžar F. 8 (3), Mlakar 1(1), Čanžar T. 1, Zagode.

MOKERC-IG: Perme, Pušec, Tica, Hostnik 2(2), Strnad, Šuštaršič 6, Gorišek 2, Bolha, Comino 4, Grabrijan 3, Gabrijelčič 1, Plazonik 6, Kalabić 3, Henry.

Sedemmetrovke: Brežice 6 (4), Mokerc – Ig 5 (2).

Izključitve: Brežice 12 minut, Mokerc – Ig 10 minut.

V predzadnjem krogu tekmovanja v 1. B DRL za moške, so Brežičani gostili ekipo ŠD Mokerc – Ig. Domačini so tekmo začeli odločno in povedli ter vodstvo držali do 16. minute, ko so jih gostje pri rezultatu 5:5 ujeli. V nadaljevanju so domačini znova zaigrali bolj zbrano, povedli in v 27. minuti tekme vodili s šestimi zadetki razlike (13:7). Gostje v igri niso popustili in z borbeno igro do konca polčasa znižali vodstvo domačih igralcev na štiri zadetke (14:10).

Drugi polčas so domačini začeli dobro in borbeno, dobre obrambe je pokazal tudi domači vratar. V 46. minuti so Brežičani znova vodili s šestimi zadetki razlike (22:16). V nadaljevanju pa so domači igralci popustili v obrambi in napadu, igrali so nezbrano in storili več napak, kar so gostje izkoristili in v 53. minuti rezultat izenačili (22:22) in tako poskrbeli, da je bila končnica tekme zanimiva in razburljiva. Gostje so Brežičane znova ujeli pri rezultatu 23:23, zatem pa je domačinom uspelo razliko povečati najprej na dva, zatem pa na tri zadetke razlike. V 58. Minuti, pri rezultatu 27:24 sta sodnika gostujočemu igralcu pokazala direktni rdeči karton, domačega igralca pa izključila, v 59. minuti je bil izključen še en igralec domačih, kar je pomenilo premoč gostujočih igralcev na igrišču. Kljub temu so domačini uspeli zadržati minimalno prednost in na koncu slavili z zadetkom razlike (28:27).

Rokometaši Brežic bodo v zadnjem krogu gostovali v Škofljici.