9. 5. 2015

Herz Šmartno – Črnomelj 35:29 (20:18)

Herz Šmartno – Črnomelj            35:29  (20:18)

Šmartno pri Litiji – Dvorana Pungrt, gledalcev 250, sodnika: Košir in Sintič.

HERZ ŠMARTNO: Žižek, Ribarič 3, Pregelj 1, Gradišek 4, Urban Poglajen, Bahovec 2, Šmejc 3, Luka Poglajen, Muratovič (15 obramb), Zakonšek, Sadar 4, Bučar, Avsec 13, Močnik 5, Kukovica (0 obramb), Kus. Trener: Jaka Keše.

ČRNOMELJ: Aupič (3 obrambe), Pezdirc, Žiga Lozar 2, Malerič, Dominik Lozar 2, Ogulin 2, Štrucelj 3, Peteh (2 obrambi), Slobodnik 5, Tomec 1, Weiss 3, Stariha 4, Mihelič 5, Hudelja 2. Trener: Boris Lozar..

Sedemmetrovke: Herz Šmartno 9 (7), Črnomelj 6 (5).

Izključitve: Herz Šmartno 10 minut, Črnomelj 10 minut.

Šmarska ekipa je na zadnji domači tekmi z zmago potrdila tretje mesto v 1. B DRL za moške v sezoni 2014/15.

Gledalci so v prvem polčasu videli veliko zadetkov, saj nobena ekipa ni igrala dobre obrambe, manjšo prednost pa so si priborili domačini. V drugem delu pa je domača ekipa začela igrati bolje, v napadu bolj racionalno, ter čvrsto v obrambi. Gostujočo ekipo je z letimi zadetki »rešetal« Jaka Avsec, ki je do 45. minute zadel trinajstkrat, nakar mu je poškodba preprečila še večjo številko, zelo dobro pa je branil tudi Midhad Muratovič. Po rezultatu 22:21 se je vodstvo povišalo na 27:21, najvišje pa je znašalo 34:26, nekaj minut pred koncem tekme. Trener Jaka Keše je dal proti koncu priložnost za igranje vsem igralcev. Domača publika je novo zmago  pričakala na nogah ter ekipo nagradila z bučnim aplavzom.