27. 5. 2015

Mariborčani osvojili končno tretje mesto v 1. NLB Leasing ligi

Rokometaši Maribora Branika so osvojili končno tretje mesto v 1. NLB Leasing ligi. Na drugi tekmi za tretje mesto so Mariborčani v Trebnjem premagali domači Trimo z rezultatom 35:32 (18:17).

TRIMO TREBNJE - MARIBOR BRANIK 32:35 (17:18)

Trebnje - Dvorana OŠ, gledalcev 400, sodnika: Kavalar (Celje) in Smolko (Gornja Radgona).

Trimo Trebnje: Brana, Urbič, Femec, Radelj, Murčehajič 5 (5), Skol 5, Kotar, Sušin 4, Željko, Potočnik 8, Udovič 1, Sašek 3, Ferkulj, Grandovec, Florjančič 6.

Maribor Branik: Taletovič, Čudič, Kastelic, Cingesar 1, Žmavc 2, Kaleb 3, Jamnik 7 (1), Poklar 3, Fidel 3, Žabič 2, Špende, Verdinek, Brajović 1, Mišković 2, Mlakar 11.

Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 5 (5), Maribor Branik 2 (1).

Izključitve: Trimo Trebnje 6 minut, Maribor Branik 6 minut.

Mariborski rokometaši so dobili tudi drugo tekmo za tretje mesto v 1. NLB Leasing ligi, na tem mestu so tudi končali državno prvenstvo. Trebanjci so Mariborčane v domači dvorani dobro namučili.

Trimo je dobro začel dvoboj in v četrti minuti po golu Roka Skola vodil že 6:2. Do 11. minute so vodili z 10:7, Štajerci so z dvema zaporednima goloma ujeli priključek, a so domači še enkrat pobegnili na +3 (12:9 in 13:10).

Nato pa so izbranci nekdanjega selektorja Borisa Deniča strnili vrste in izkoristili padec igre Trima. Najprej so ujeli priključek, do polčasa pa si priigrali prednost gola; do tega so prišli s tremi goli po vrsti med 28. in 30. minuto.

Ante Kaleb in Grega Jamnik sta na začetku drugega polčasa prednost povišala, a več kot za dva gola Maribor ni vodil. Trebanjci so vseskozi dihali za ovratnik tekmecem iz Štajerske.

V 57. minuti so še zadnjič izenačili na 32:32, ko je bil uspešen Luka Florjančič, nakar niso več spravili žoge za hrbet Emirja Taletoviča. Na drugi strani je dvakrat zadel Žiga Mlakar, vmes pa enkrat še Tine Poklar.

Z 11 goli se je v mariborski vrsti izkazal Mlakar, na drugi strani jih je osem dal Gregor Potočnik.