3. 10. 2015

Krka - Trimo Trebnje 28:26 (12:13)

Dolenjski derbi v petem krogu v 1. NLB Leasing ligi med Krko in Trimom iz Trebnjega se je končal z zmago domače ekipe. Novomeščani so goste premagali z rezultatom 28:26 (12:13).

KRKA - TRIMO TREBNJE 28:26 (12:13)

Novo mesto - Dvorana Marof, gledalcev: 450, sodnika: Nahtigal in Vidic (oba Ljubljana).

Krka: Baznik, Jeraj, Rašo 2, Jurečič 6 (1), Lavrič 1, Didović 2, Okleščen 3, Pršina, Irman 2, Jakše 2, Kovačič 1, Furdi, Papež 10 (3), Orlič, Adamčič, Klobčar 1.

Trimo Trebnje: Vencelj, Brana, Pernovšek, Djurdjević 2, Florjančič 4, Skol 7 (3), Kotar 2, Sušin 3, Željko, Udovič 4, Sašek 2, M. Grandovec, Mlakar, T. Grandovec 2, Mikec, Urbič.

Sedemmetrovke: Krka 4 (4), Trimo Trebnje 4 (3).

Izključitve: Krka 16 minut, Trimo Trebnje 14 minut.

Rdeča kartona: Djurdjević (Trimo Trebnje, 53. minuta), Furdi (Krka, 60. minuta).

V dolenjskih derbijih med Novomeščani in Trebanjci so vselej odločale malenkosti. Tako je bilo tudi na prvi medsebojni tekmi v tej sezoni, v izenačenem dvoboju pa so smetano pobrali izbranci domačega trenerja Mirka Skoka.

V dvorani Marof se je od prve minute odvijal ogorčen boj za vsako žogo. Trebanjci so na velik odmor odšli z minimalno prednostjo (13:12), a so se gostitelji v drugem polčasu prebudili in si deset minut pred koncem razburljivega dvoboja priigrali tri gole prednosti (23:20).

V prelomnih trenutkih navkljub permanentnemu pritisku izbrancev gostujočega trenerja Romana Šavriča niso popustili, pet minut pred koncem so celo povišali na 26:21. V dramatični končnici so Novomeščani pokazali dovolj preudarnosti za drugo zmago v tej sezoni.

V novomeški ekipi sta bila najbolj učinkovita Jernej Papež z desetimi in Jan Jurečič s šestimi zadetki, v trebanjski pa je Rok Skol dosegel sedem golov.

Novomeška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Slovenj Gradcu, trebanjska pa bo gostila Sevnico. Obe tekmi bosta v soboto, 10. oktobra.