17. 10. 2015

Gorenje Velenje - Trimo Trebnje 42:22 (23:13)

Velenjčani so s kar dvajsetimi goli razlike dobili derbi sedmega kroga v 1. NLB Leasing ligi. V Rdeči dvorani je domače Gorenje nadigralo Trimo iz Trebnjega z rezultatom 42:22 (23:13).

GORENJE VELENJE - TRIMO TREBNJE 42:22 (23:13)

Velenje - Rdeča dvorana, gledalcev: 900, sodnika: Klančar in Kočevar (oba Ribnica).

Gorenje Velenje: B. Burić, Ferlin, Božović 3, Cehte 2, Medved 5, S. Burić 2, Ovniček 3, Szyba 3, Skube 4, Golčar 2, Šoštarič 5 (2), Kleč 3, Gams 2, Ratajec 3, Nosan 1, Dujmovič 4 (1).

Trimo Trebnje: Brana, Urbič, Potrebuješ, Djurdjević 4, Florjančič 3 (1), Vencelj, Skol, Kotar, Sušin 6, Željko 2, Udovič 2 (2), Sašek 2, M. Grandovec, T. Grandovec 3, Mikec.

Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 4 (3), Trimo Trebnje 7 (3).

Izključitve: Gorenje Velenje 8 minut, Trimo Trebnje 0 minut.

Velenjčani so na derbiju proti Trimu osvojili šesti par prvenstvenih točk v tej sezoni in zadržali drugo mesto na lestvici. Aktualni državni podprvaki Slovenije so odpor Trebanjcev zlomili veliko lažje, kot so pričakovali.

Ose so prevladovale od prve do zadnje minute. Že ob polčasu so si priigrale kar deset golov prednosti (23:13) in takrat je postalo jasno, da bo zmaga ostala v Rdeči dvorani.

Tudi v nadaljevanju so Velenjčani svojo prednost neprestano plemenitili do končne razlike, ki je znašala kar dvajset golov (42:22). Zanimivo je, da je Gorenje že v prvem polčasu doseglo več golov (23) kot gostje iz Trebnjega na celi tekmi (22).

Domači trener Gregor Cvijić je priložnost za dokazovanje na tekmi proti Trimu ponudil vsem svojim izbrancem in prav vsi so se vpisali med strelce. Najbolj učinkovita sta bila Niko Medved in Mario Šoštarič, ki sta dosegla po pet golov. V gostujoči ekipi je Jure Sušin dosegel šest zadetkov.

Trebanjska ekipa bo v prihodnjem krogu v petek, 23. oktobra, gostila Istrabenz Pline Izolo, velenjska pa bo dan kasneje gostovala v Slovenj Gradcu.