30. 11. 2016

Celjani v Ligi SEHA do visoke zmage proti Izviđaču

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 11. kolu Lige SEHA, visoko, 42:33 premagali nasprotnike iz Bosne in Hercegovine. Najboljši strelec srečanja je bil z 9 goli rokometaš Celja Pivovarne Laško, Žiga Mlakar.

Celjani so na kolena spravili zadnjeuvrščeno ekipo lige, ki je doslej zabeležila le eno zmago, medtem ko so jih Celjani doslej imeli pet. Čeprav se še niso povsem polegli odzivi po neverjetnem nedeljskem srečanju z Meškov Brestom, so morali celjski rokometaši na tisti obračun že pozabiti in vse misli usmeriti k tokratnemu nasprotniku.

Pivovarji so že na tekmi v gosteh dobili resno opozorilo, da gre za kvalitetno zasedbo. Takrat so Celjani v samem zaključku tekme izvlekli zmago, potem ko so bili praktično že v izgubljenem položaju, tudi tokrat pa so dvome o zmagovalcu razblinili šele v drugem delu tekme.

Mladi igralci Ljubuškega so dobro odprli dvoboj v Celju, povedli in vse do polovice prvega polčasa bežali za gol ali dva. To se je nadaljevalo tudi v drugih 15 minutah, ko je bil za celjsko obrambo nerešljiva uganka predvsem Ante Grbavac. Miha Zarabec je v 26. minuti izenačil na 13:13, a je David Mandić ob koncu prvega polčasa poskrbel, da so na odmor z golom prednosti odšli gostje.

V drugem polčasu so gostje nadaljevali v svojem ritmu, Celjani pa vseskozi lovili gol priključka. Gal MargučBlaž Janc in Vid Poteko so do 40. minute preobrnili izid za vodstvo Celja z 22:20. Tudi v nadaljevanju so Celjani še naprej vršili pritisk in uspešno bežali, Marguč pa je v 43. minuti dvakrat zaporedoma zadel za vodstvo 27:22. Gostje so v zadnjih desetih minutah povsem popustili, Celjani pa tako vknjižili visoko zmago, šesto v sezoni. Pri domačih je bil z devetimi goli najbolj učinkovit Žiga Mlakar, pri gostih jih je Ante Grbavac zbral osem.

V naslednji tekmi se bodo Celjani 7. decembra pomerili z Nexejem, Izviđać pa bo dan prej gostoval pri Tatranu iz Prešova (12. krog).