6. 12. 2016

Velenjčani do zmage proti hrvaškemu državnemu prvaku

Gorenje Velenje je v Ligi SEHA na domačem terenu gostilo rokometaše s Hrvaške, PPD Zagreb, in prišlo do velike zmage. Ose so v 12. kolu premagale aktualne hrvaške državne prvake  (27:26) in trenutno drugo uvrščeno ekipo omenjene lige.

Velenjska zasedba je nekoliko nepričakovano, a povsem zasluženo na kolena položila favorizirano ekipo iz hrvaške prestolnice, ki je na drugem mestu v regionalnem rokometnem tekmovanju. Slovenska zasedba navkljub zmagi ostaja v spodnji polovici lestvice, na dosedanjih enajstih tekmah je dosegla štiri zmage in doživela sedem porazov.

Izbranci domačega trenerja Boruta Plaskana so prevladovali v prvem polčasu. Že v 13. minuti so si priigrali tri gole prednosti (7:4), po malce neodgovorni predstavi pa si jih Zagrebčani štiri minute kasneje ujeli in izenačili na 8:8. Do konca polčasa so bile škarje in platno v rokah slovenskih podprvakov, nekajkrat so povedli za štiri gole - prvič v 23. minuti, ko je bilo 12:8 -, na velik odmor pa so se odpravili s prednostjo dveh golov (14:12).

Velenjčani v drugem polčasu niso popustili. V 41. minuti so povišali na 19:15, lepe zaloge v zadetkih pa nato niso zapravili. Njihovi tekmeci iz hrvaške prestolnice so v končnici močno pritisnili in skušali tekmo postaviti na glavo, a gostitelji so zaigrali dovolj modro in v pravih trenutkih dosegali zadetke za letošnjo četrto zmago v ligi Seha.

V domači ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Matjaž Brumen s šestimi zadetki, Niko Medved in Vid Levc sta dosegla po pet golov.