7. 12. 2016

Žvižej Celjane popeljal do zmage v Ligi SEHA

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so odigrali tekmo 8. kola Lige SEHA in zabeležili svojo 7. zmago v omenjenem tekmovanju. Tokrat so bili na domačem terenu, z golom Luke Žvižeja minuto pred koncem srečanja, boljši od rokometašev Nexe (34:33).

Celjani so v svoji dvanajsti tekmi v Ligi SEHA dosegli osmo zmago, potem ko so po hudem boju ukanili tekmece iz Našic.

Izbranci Branka Tamšeta so v prvem polčasu prikazali slabo predstavo. Vseskozi so bili v primanjkljaju, dvakrat so zaostali za tri gole (5:8 in 7:10). Hrvaška ekipa - zanjo igrata nekdanja člana celjske ekipe Gregor Lorger in David Špiler - je v prvem polčasu povsem zasenčila favorizirano domačo zasedbo, ki je bila v škripcih tudi večji del drugega polčasa. V 36. minuti si je vnovič pridelala zaostanek treh golov (17:20), med 46. in 47. minuto pa naredila delni izid 3:0 - od tega je kar dva gola prispeval vratar Ivan Gajić - in prvič na dvoboju povedla s 26:25.

V dramatični končnici so imeli kanček več sreče Celjani. V 59. minuti je bilo še izenačeno (33:33), odločilni gol za zmago pa je prispeval Luka Žvižej.
V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit Blaž Janc z devetimi zadetki, Žvižej je dosegel šest golov.