Krka na domačem terenu pripravila presenečenje proti Kopru 2013, 1. 10. 2016

Krka na domačem terenu pripravila presenečenje proti Kopru 2013

Krka je v 5. kolu 1. A DRL gostila do te tekme še neporažene Koprčane. Dolenjci so se dobro zoperstavili Primorcem in na koncu slavili z 29:23.

Koprčani so po uvodnih štirih zmagah prvič v tej sezoni igrišče zapustili sklonjenih glav, rokometno mero pa so jim vzeli Novomeščani, ki so dosegli tretjo zmago.

V prvem polčasu se je v dolenjski prestolnici odvijal izenačen in negotov boj, druga polovica tekme, predvsem to velja za uvodni del, pa je minila v prevladi gostiteljev, ki so Primorce zasenčili v vseh prvinah in si v 42. minuti priigrali šest golov prednosti (22:16). A izbranci gostujočega trenerja Zorana Jovičića niso vrgli puške v koruzo, deset minut pred koncem tekme so se približali na dva gola zaostanka (22:20). Dolenjcev ni zajela panika, končnico so odigrali preudarno in odgovorno ter tekmo zanesljivo pripeljali do zmage.

V domači ekipi so Jan Jurečič, Aljaž Lavrič in Grega Okleščen dosegli po šest golov, toliko jih je v gostujoči dosegel tudi Grega Krečič.