17. 12. 2016

Mariborčani doma prepričljivo boljši od Urbanscape Loke

Rokometaši Maribor Branika so v 16. kolu 1. A DRL zabeležili svojo osmo zmago - s 30:24 so bili prepričljivo boljši od Urbanscape Loke. Zadnja tekma pred reprezentančnim premorom med Dravo Ptuj in Slovenj Gradcem 2011 bo v nedeljo, 18. 12., ob 16.30.

Mariborčani se kolo za kolom vzpenjajo po lestvici, v obračunu proti četrtouvrščenim Škofjeločanom so dosegli osmo zmago, a še vedno tri točke zaostajajo za četrtim mestom, ki po koncu rednega dela prinaša nastop v končnici za prvaka.

V prvem polčasu je bila tekma izenačena, nobena ekipa si ni priigrala več kot dveh golov prednosti. Škofjeločani so uvodoma povedli s 4:2, gostitelji pa v 21. minuti 11:9. Izbranci domačega trenerja Sebastjana Soviča so odpor žilavih Gorenjcev strli v drugi polovici tekme: v 41. minuti so si priigrali štiri gole prednosti (20:16), osem minut kasneje pa šest (25:19) in tekmo odločili sebi v prid.

V domači ekipi sta bila strelsko najbolj učinkovita Aleksander Špende z devetimi in Tadej Sok z osmimi goli, v gostujoči pa je Grega Jamnik dosegel šest zadetkov.

Državno prvenstvo se bo zaradi januarskega svetovnega prvenstva v Franciji nadaljevalo februarja prihodnje leto.