10. 3. 2017

Ormožani do tretje zmage proti Slovenjgradčanom

Rokometaši Jeruzalem Ormoža so na tekmi 1. kola Lige NLB za obstanek gostili Slovenj Gradec in jih premagali s 26:22.

V rednem delu rokometne lige NLB so bili Ormožani osem točk pred Slovenjgradčani, tudi obe medsebojni tekmi sta se končali v njihov prid, nič drugače pa ni bilo na tekmi 1. kola končnice za obstanek.

V 11. minuti so si Ormožani prvič priigrali dva gola prednosti, a so jih Slovenjgradčani takrat še ujeli, ko so domači v 15. minuti še drugič povedli za dva gola, pa se gosti niso več uspeli vrniti. Sicer so še prišli na gol zaostanka v 23. minuti, ko je bilo 8:9, a je nato ekipa Saše Praprotnika dosegla tri zaporedne gole, se odlepila in si po prvem polčasu priigrala štiri gole zaloge.

Prednost so Ormožani na začetku drugega polčasa še povečali, ko je semafor kazal 16:10, so Slovenjgradčani dosegli tri gole zaporedoma in zaostanek prepolovili. Toda bližje kot na dva gola se gosti niso prebili, končnica tekme pa je bila v rokah domačih igralcev.

Prvi strelec tekme je bil domačin Rok Žuran z devetimi goli, na drugi strani je enega manj dal Franci Poklič.