19. 3. 2017

Velenjčani doma do prve zmage v Ligi NLB

Gorenje Velenje je na svoji prvi tekmi Lige NLB za prvaka gostilo Riko Ribnico in v domači dvorani slavilo zmago z 29:25.

"Ose" so dobro odprle tekmo in si po desetih minutah priigrale tri gole prednosti (6:3), a nato so pravi ritem ujeli tudi njihovi tekmeci iz dežele suhe robe, ki so šest minut kasneje izenačili na 7:7, v 19. minuti pa - navzlic odsotnosti svoje pomembnega člena, a poškodovanega Patrika Lebana - celo povedli z 9:8. Večji del prvega polčasa je minil v izenačeni igri, v sami končnici pa so bolje zaigrali varovanci domačega trenerja Boruta Plaskana in se na velik odmor podali s prednostjo treh golov (16:13).

Ribničani so v drugem polčasu malce padli. Velenjčani so to s pridom izkoristili in v 41. minuti prvič na dvoboju povedli s petimi goli (22:17), a izbranci gostujočega trenerja Roberta Beguša se niso predali in so jim v 47. minuti vnovič zadihali za ovratnik (23:22). Po Plaskanovi minuti odmora so Velenjčani zadeve postavili na pravo mesto, v prelomnih trenutkih dvoboja so zaigrali dovolj preudarno za prvo zmago v končnici za prvaka.

V velenjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Matjaž Brumen z devetimi in Gregor Potočnik s petimi goli, v ribniški pa so Janez Skušek, David Kovačič in Alen Kulenović dosegli po štiri zadetke.