5. 8. 2017

Nova zmaga kadetinj in boj za evropsko prvenstvo prve divizije

Kadetinje so skupinski del evropskega prvenstva druge divizije opravile z odliko. Na četrti tekmi so slavile še proti Bolgariji (36:23) in bodo z zanimanjem počakale na zmagovalca večernega dvoboja med Poljsko in Makedonijo. Boljša ekipa bo jutri, v nedeljo, 6. avgusta ob 19.45, tekmica naših deklet v finalu.

Po zmagah proti Izraelu (28:24), Kosovu (35:22) in Islandiji (28:15), so bile Bolgarke zadnje tekmice naših deklet v skupinskem delu tekmovanja. Makedonske sosede so tekmo pričakale s polnim možnim izkupičkom in se v dvoboj podale zelo samozavestno.

Začetek tekme je njihove načrte postavil na glavo. Po protinapadu Nike Berzelak in natančen strelu Saše Golavšek so slovenske reprezentantke povedle z 2:0. Bolgarke so hitro izenačile in priključek držale do rezultata 6:5. Z delnim rezultatom 10:1 so Slovenke z odlično igro v obrambi in solidnim napadom povedle za deset zadetkov, kolikor je bil razlika tudi ob koncu prvega polčasa (18:8).

Tudi v drugem polčasu so bolgarske rokometašice v napadu večkrat izgledale popolnoma nebogljeno. Visoka razlika je v drugem polčasu prinesla nekoliko hitrejšo igro, zadetki so padali kot za stavo, a tudi premešana postava naše reprezentance je znala potek igre podrediti sebi.

Boris Čuk, trener Slovenije:

"Kot sem že povedal smo vsak dan boljši. Danes se nam je ponudila priložnost, da zaigrajo vse rokometašice in smo lahko malce odpočili najpomembnejše. Verjamem, da smo fizično dobro pripravljeni in lahko dobimo tudi zadnjo najpomembnejšo tekmo."