6. 8. 2017

Predsednik RZS v Celju gostil ožje vodstvo EHF

V Celju se končuje evropsko prvenstvo za mladinke, na katerem je Slovenija osvojila 12. mesto. To je tudi priložnost za srečanje predstavnikov Rokometne zveze Slovenije in EHF.

Pred koncem prvenstva, ki ga je Slovenija organizirala prvič, naslednje leto pa ga bo ponovila v moški mladinski konkurenci, je predsednik Rokometne zveze Slovenije Franjo Bobinac gostil vodilnega moža evropske rokometne organizacije Michaela Wiedererja, ostale predstavnike ožjega vodstva EHF in lokalnega organizacijskega odbora.

Wiederer je poudaril, da je bila organizacija prvenstva v Celju odlična in RZS-ju zaupa, da bo tak tudi turnir prihodnje leto, Bobinac pa je predsedniku EHF zagotovil, da se bo Slovenija, v kolikor ji bo EHF izkazal to čast, še bolj izkazala s pripravo evropskega prvenstva za moške. RZS bo zanj kandidirala skupaj z Makedonijo in sicer za leti 2022 in 2024, v primeru uspeha pa bo gostila dve skupini prvega dela, eno skupino drugega ter celotno končnico, vključno z velikim finalom.