18. 7. 2019

Na skupščini dopolnili pravilnike RZS

V sredo, 17. julija 2019, je na sedežu Rokometne zveze Slovenije potekala 31. skupščina. Glavna tema je bila prenova aktov RZS.

Zbor članov RZS je sprejel in potrdil zapisnik 30. volilnega Zbora članov RZS. Izvolili so organe julijske skupščine in sprejeli vsa poročila (predsednik, nadzorni odbor, Združenje rokometnih trenerjev Slovenije, statutarni odbor, odbor za arbitražo).

Sprejeli in potrdili so tudi predlog dopolnitve Pravilnika o rokometnih tekmovanjih, Registracijskega pravilnika in Disciplinskega pravilnika RZS. Določili so takse za registracijo tujih igralcev, dopolnili določene člene pravilnikov, dodali vsebino pri prestopih igralcev, uredili nadomestila in odškodnine ter zapisaia dodatna pravila pri preložitvi tekem ter strokovnih sodelavcih v klubih.

Prav tako so potrdili predlog združenja 1. B DRL – moški, ki je predlagalo plačilo kotizacije/članarije za vse klube, ki v tekoči tekmovalni sezoni ne tekmujejo v članski kategoriji in sicer za mladinsko in kadetsko selekcijo.