22. 7. 2019

Kadeti neodločeno s Hrvaško

Na olimpijskem festivalu evropske mladine (Ofem) je slovenska kadetska reprezentanca remizirala proti Hrvaški (24:24) in dosegla prvo točko. Najbolj razpoloženi Slovenec je bil Nik Čirović, ki je bil natančen enajstkrat.

Slovenski rokometaši so prvo tekmo skupinskega dela tekmo začeli slabše od nasprotnikov, a so do konca prvega polčasa ujeli priključek, tako da so Hrvatje na odmor odšli s prednostjo 13:12. Na začetku drugega polčasa so hrvaški rokometaši znova povedli, a je kasneje slovenska mlada reprezentanca prevzela pobudo. Zaključek tekme je bil izenačen, tudi izid pa je bil neodločen 24:24.

Aleksander Markl, selektor Slovenije:
"Pohvaliti moram fante za igro v obrambi. Tudi ekipni duh je bil na zavidljivi ravni. V Baku smo prišli z željo po medalji. Gremo tekmo za tekmo, kar nam bo sproti ponudilo odgovore, ali nam je odličje dosegljivo."