31. 8. 2019

Ribničani nadigrali estonskega tekmeca

Rokometaši RD Riko Ribnica so z 32:22 slavili na prvi tekmi 1. kroga kvalifikacij za pokal EHF.

Ribničani že četrto sezono zapored nastopajo v kvalifikacijah pokala EHF. Domači rokometaši so po izenačenem začetku (2:2) stopili na plin in si do 9. minute že priigrali tri gole naskoka (5:2). V 20. minuti je bila razlika prvič štiri gole (8:4), ki pa so jo gostje v pičlih dveh minutah sklestili le še na dva (9:7). Vendar je zasedba Damjana Škaperja odgovorila z enako mero in kmalu vrnila razliko na štiri gole, v zadnji minuti prvega polčasa pa jo celo povečala na pet golov (15:10).

Začetek drugega dela je bil silovit, saj je Gašper Horvat že po nekaj sekundah igre s svojim petim golom Ribničane povedel v vodstvo s 16:10. Ko je celotna dvorana pričakovala, da bo razlika le še naraščala, pa se je zgodil preobrat. Gostje so zaigrali bolje in razlika se je do 38. minute prepolovila (18:15). Nato sta ekipi do 44. minute in izida 21:18 igrali gol za gol. Zadnjo četrtino tekme pa je domača vrsta odigrala za učbenike. Najprej je z delnim izidom 5:0 v naslednjih pet minutah odločila zmagovalca tekme, nato z zavzeto igro v obrambi in učinkovito v napadu goste povsem dotolkla in si priigrala razliko, ki sicer še ne zagotavlja napredovanja, omogoča pa sproščeno pot v Estonijo in potrditev uvrstitve v naslednji krog kvalifikacij.

Povratna tekma na jugo vzhodu Estonije bo v soboto, 7.9.2019 ob 18:00 po lokalnem času (17:00 po slovenskem).

RD RIKO RIBNICA – PÖLVA SERVITI 32:22 (15:10)

RD Riko Ribnica: Bojić 1, Strmljan 1, Horvat 6, Vojačić 4, Žagar, Knavs 5 (2), Ilc, Ranisavljević 4, Pahulje, Lešek, Nosan B., Klarič, Cimerman, Pucelj 8 (2), Tomšič 2, Nosan M 1;
Pölva Serviti: Sarapuu, Kase, Muuga 4, Kont 2, Rebane, Varusk, Sillaste 7 (4), Meiksans, Löokene, Chezlov 1, Pihus 3, Neeme, Hiiend 1, Uibo 1, Timmo 1, Kholodiuk 2.

Sedemmetrovke: RD Riko Ribnica 5 (4), Pölva Serviti 5 (4);
Izključitve: RD Riko Ribnica 6 minut, Pölva Serviti 6 minut;