22. 11. 2019

Mariborčani v prvo klonili na Portugalskem

Rokometaši Maribora Branika so na prvi tekmi 3. kroga Pokala Challenge v Fucnhalu izgubili proti Madeiri s 23:31 (9:16). Povratna tekma bo v nedeljo ob 18. uri prav tako v Funchalu.

Mariborčani so prvi del naloge na Madeiri končali z zajetnim zaostankom pred povratnim obračunom. Slovenski predstavnik bo tako imel zelo težko delo v nedeljo, ko se bosta ekipi za vstop v osmino finala spet merili v Funchalu.

Portugalci so vodili vse od začetka tekme, Štajerci pa so držali korak do 11. minute, ko je bilo 5:4. Zatem pa so gostitelji začeli povečevati prednost, v 23. minuti so vodili že s 15:7, na glavni odmor pa so nesli zadetek manj naskoka.

V drugem polčasu so gosti sprva sicer rahlo zmanjšali zaostanek, a so domači vendarle imeli ves čas bolj ali manj zanesljivo prednost, ko pa je v 50. minuti Elledy Semedo dosegel dva, Nuno Silva pa en gol, so Portugalci znova pobegnili za osem golov. Ko je Joao Gomes v 51. minuti zadel za 26:17, je bila tekma dokončno odločena.

Pri gostih sta bila sicer strelsko najbolj razpoložena Andraž Velkavrh s sedmimi in Filip Jerenec s šestimi goli.

Žreb parov osmine finala bo 26. novembra, prve tekme bodo 8. in 9. februarja, povratne pa 15. in 16. februarja 2020.