22. 11. 2020

Nova realnost ohromila začetek priprav članic

To nedeljo se bo v Laškem zbrala ženska članska reprezentanca. V začetek priprav na letošnje evropsko prvenstvo bo vstopila v okrnjeni zasedbi. Razlog za to je pozitiven primer na koronavirus v ekipi Krima Mercatorja in Podravke Vegete.

Ljubljanski klub je v soboto prejel informacijo, da je test pri eni izmed igralk vrnil pozitiven rezultat. V tesnem stiku z njo je bilo vseh osem soigralk, ki so vabljene na priprave slovenske izbrane vrste. Te se iz preventivnih razlogov ne bodo udeležile nedeljskega zbora, temveč bodo v začetku tedna opravila dodatna testiranja na koronavirus. Na zboru bosta prav tako iz preventivnih razlogov manjkala selektor Uroš Bregar in trenerka vratark Branka Jovanović.

Krimova deseterica bo v ponedeljek opravila novo testiranje na koronavirus. V primeru, da bodo rezultati negativni, se bodo s torkom pripravam izbrane vrste pridružili Bregar, Jovanovićeva in Nina Žabjek, ki je pred kratkim virusno okužbo že uspešno prebolela. Preostalih sedem igralk (Ema Abina, Tija Gomilar Zickero, Valentina Tina Klemenčič, Nataša Ljepoja, Maja Svetik, Maja Vojnovič in Hana Vučko) bo v sredo napotenih na nov test na koronavirus. Z negativnimi rezultati se bodo te igralke reprezentanci lahko pridružile v četrtek.

Koronavirus jo je zagodel tudi hrvaški Podravki, za katero igra Aneja Beganović. Testi pred nedeljsko tekmo Lige prvakinj so potrdili več pozitivnih rezultatov, medtem ko je bil izvid slovenske reprezentantke negativen. Beganovićeva odhaja v samoizolacijo, v sredo pa jo čaka nov test na koronavirus. V kolikor bo ta negativen, se bo pripravam pridružila v četrtek.

Do prihoda Jovanovićeve in selektorja Bregarja na priprave, bodo treningi potekali pod budnim očesom njegovega pomočnika Salvadorja Krajnčiča ter Gašperja Kovača, ki bo na tokratni akciji opravljal naloge trenerja za telesno pripravo. Na nedeljskem zboru bo prisotnih le peščica igralk, saj se bo večina tistih, ki igrajo za tuje klube, v Laško prispela v začetku novega tedna.

Potem ko je minuli ponedeljek od sogostiteljstva sklepnega turnirja stare celine Norveška odstopila, je danska rokometna zveza izrazila namero, da samostojno zagrize v organizacijski izziv. Slednja za tekmovanje, ki je predvideno med 3. in 20. decembrom, še vedno čaka uradno odobritev tamkajšnje vlade in ministrstva za zdravje. Kot so sporočili na spletni strani danske rokometne zveze, se je odbor, zadolžen za izvedbo evropskega prvenstva, na nedeljskem zasedanju kljub temu odločil, da s polno paro nadaljuje s pripravami za izvedbo tekmovanja.

Na prvenstvu stare celine bo nastopilo 16 reprezentanc. Slovenija bo uvodoma nastopala v skupini A, ki jo bo gostil Herning. V glavnem mestu istoimenskega okrožja se bo v petek, 4. decembra, ob 20.30 pomerila z gostiteljicami sklepnega turnirja, Dankami. V nedeljo sledi obračun s Francozinjami, v torek pa še s Črnogorkami. Obe tekmi se bosta začeli ob 18.15.

V dvorani Jyske Bank Boxen v Herningu, ki v običajnih okoliščinah na tribunah lahko gosti okoli 10 tisoč navijačev, bo zaigrala tudi skupina B (Rusija, Švedska, Španija in Češka), medtem ko bo prizorišče bojev skupin C (Nizozemska, Madžarska, Srbija, Hrvaška) in D (Romunija, Norveška, Nemčija, Poljska) znano kmalu.

Tri najboljše izbrane vrste iz vsake skupine bodo napredovale v drugi del tekmovanja. Ta bo združil trojice iz skupini A in B ter C in D. Najboljši reprezentanci skupin drugega dela bosta napredovali v polfinale.
KANDIDATKE ZA NASTOP NA EVROPSKEM PRVENSTVU:
Igralka Igralno mesto Rojena Višina Št. Nastopov Goli Klub
Ana Abina leva zunanja 1997 175 43 32 ŽRK Krka Novo mesto
Ema Abina levo krilo 1999 170 0 0 RK Krim Mercator
Aneja Beganović krožna napadalka 1997 173 39 58 RK Podravka Vegeta (HRV)
Živa Čopi desno krilo 1998 163 5 3 ŽRK Krka Novo mesto
Nuša Fegic srednja zunanja 1998 169 0 0 ŽRK Mlinotest Ajdovščina
Tija Gomilar Zickero desno krilo 2000 168 0 0 RK Krim Mercator
Ana Gros desna zunanja 1991 186 116 560 Brest Bretagne Handball (FRA)
Valetina Tina Klemenčič krožna napadalka 2002 185 10 5 RK Krim Mercator
Barbara Lazović desna zunanja 1988 183 75 267 CSM Bucuresti (ROM)
Nataša Ljepoja krožna napadalka 1996 178 26 16 RK Krim Mercator
Erin Novak leva zunanja 2002 177 0 0 ŽRK Krka Novo mesto
Elizabeth Omoregie srednja zunanja 1996 178 0 0 CSM Bucuresti (ROM)
Amra Pandžić vratarka 1989 178 55 0 Kastamonu Belediyesi GSK (TUR)
Tjaša Stanko leva zunanja 1997 173 63 298 Metz Handball (FRA)
Maja Svetik levo krilo 1996 167 17 29 RK Krim Mercator
Maja Vojnovič vratarka 1998 180 31 0 RK Krim Mercator
Hana Vučko leva zunanja 1998 175 30 26 RK Krim Mercator
Branka Zec vratarka 1986 179 71 1 VfL Waiblingen (NEM)
Nina Zulić srednja zunanja 1995 170 47 120 Kastamonu Belediyesi GSK (TUR)
Nina Žabjek srednja zunanja 1998 178 30 25 RK Krim Mercator
ŠTAB REPREZENTANCE:
Uroš Bregar selektor
Salvador Krajnčič pomočnik selektorja
Branka Jovanović trenerka vratark
Gašper Kovač trener za telesno pripravo
Grega Karpan videoanalitik
Tomaž Skledar terapevt
Andraž Smolej fizioterapevt
Mateja Kavčič tehnični vodja
Anja Frešer vodja reprezentance
Goran Cvijić generalni sekretar RZS
Aljaž Močnik predstavnik za odnose z javnostmi
Ivan Novak zdravnik
TEKME NA EP 2020:
PRVI DEL, SKUPINA A (Danska, Herning):

1. krog, petek, 4. decembra 2020, ob 20.30:
DANSKA : SLOVENIJA (prenos na TV Slovenija 2)

2. krog, nedelja, 6. decembra 2020, ob 18.15:
SLOVENIJA : FRANCIJA (prenos na TV Slovenija 2)

3. krog, torek, 8. december 2020, ob 18.15:
ČRNA GORA : SLOVENIJA (prenos na TV Slovenija 2)

V drugi del evropskega prvenstva se bodo uvrstile tri najboljše ekipe skupine.