17. 4. 2021

Sok z 12 goli za vijolično presenečenje v Ormožu

Na sobotnih tekmah 22. kroga Lige NLB so za lepo presenečenje poskrbeli Mariborčani. Ti so se z gostovanja v venomer neugodnem Ormožu vrnili z veliko točko (29:29).

Isti dan sta se zmage razveselili še zasedbi Rika Ribnice, ki je imela doma precej dela z Izolčani (31:29), v Škofji Loki pa Slovenj Gradca (22:24).

Rokometno dogajanje vikenda v Ligi NLB bo vrhunec doseglo v nedeljo ob 20.00, ko si bosta v Bonfiki nasproti stopili zasedbi Kopra in Celja Pivovarne Laško. Ogled dvoboja vodilnega ter četrtouvrščenega moštva na lestvici državnega prvenstva bo mogoč v neposrednem televizijskem prenosu na programu TV Slovenija 2.

Že v petek so se zmage razveselili rokometaši Trima Trebnjega, ki so bili s 36:30 boljši od Ljubljane, medtem ko sta dve tekmi prestavljeni - obračun Krke in Gorenja Velenja zaradi nastopa slednjega v polfinalu evropskega pokala, Dobove in LL Grosista Slovana pa zaradi pozitivnega primera na koronavirus v ljubljanski ekipi.

LIGA NLB, 22. KROG:

sobota, 17. aprila:
RD RIKO RIBNICA : RD BUTAN PLIN IZOLA 31:29 (17:16)
Setnikar (2) in Strmljan po 5; Miklavec 8 (1), Jurič in Peharc po 6.

Igralec tekme: Vid Miklavec (RD Butan plin Izola)

Ribničani so po pričakovanju na kolena položili zadnjeuvrščene tekmece iz Izole, do novega para točk pa so prišli po hudem boju.
V ribniškem športnem centru se je od prve do zadnje minute odvijal ogorčen boj za vsako žogo. Do izida 26:26 je bila tekma povsem odprta, nato pa so izbranci domačega trenerja Gregorja Cvijića naredili delni izid 3:0 in povedli z 29:26.
A Primorci se niso predali, v sami končnici tekme so po golu Marka Nikolića znižali na 29:30, senzacijo pa je po doseženem golu s sedemmetrovke preprečil Jan Pucelj za končno zmago z 31:29.
V domači ekipi sta Tilen Strmljan in Rok Setnikar dosegla po pet golov, v gostujoči se je izkazal Vid Miklavec z osmimi zadetki.
Zasedba iz Ribnice bo v prihodnjem krogu gostovala v Mariboru, izolska pa bo gostila Krko.

Uroš Miličević, rokometaš RD Riko Ribnica:
"Za nami je težka tekma. Butan plin Izola je znova pokazala, da gre za izjemno energično in borbeno ekipo, ki se bori vseh 60 minut. V naši igri je še ogromno prostora za napredek. Moramo odpraviti določene napake ter pred naslednjo tekmo v Mariboru dvigniti raven igre precej višje."

Vid Miklavec, igralec RD Butan plin Izola:
"V Ribnico smo prišli odigrati tekmo proti favorizirani ekipi, a brez bele zastave. Odigrali smo eno boljših tekem v sezoni in s tem gremo naprej."

RD URBANSCAPE LOKA : RK SLOVENJ GRADEC 2011 22:24 (9:13)
Nikolić 6 (1), M. Jesenko 5 (4); Levc 7, Živković, Cvetko in Šol po 4.

Igralec tekme: Vid Levc (RK Slovenj Gradec)

Korošci so na Gorenjskem dosegli enajsto zmago v tej sezoni in se po točkah izenačili z Ormožani in Ribničani.
Izbranci gostujočega trenerja Sebastjana Soviča so sredi prvega polčasa zagospodarili v dvorani Poden in si na polčasu priigrali vodstvo s 13:9.
Lepo prednost so držali večji del drugega polčasa, a so jih Škofjeločani v sami končnici ujeli in najprej izenačili na 21:21, nato pa še na 22:22.
V prelomnih trenutkih dvoboja so rokometaši iz Slovenj Gradca vendarle strnili svoje vrste, odločilna gola pa je prispeval Žan Šol.
V gostujoči ekipi je bil najbolj učinkovit Vid Levc s sedmimi, v domači pa Matija Nikolić s šestimi zadetki.
Zasedba iz Škofje Loke bo v prihodnjem krogu gostila Koper, ekipa iz Slovenj Gradca pa Dobovo.

Gašper Dolenc, rokometaš RD Urbanscape Loka:
"Mislim, da smo v prvem polčasu že od samega začetka delali preveč tehničnih napak. Veliko smo imeli neuspešnih strelov proti golu, kar se je poznalo tudi pri rezultatu. Tekmecem smo pustili njihovo igro in nikakor nismo uspeli prekiniti niz zadetkov. V drug polčas smo le stopili bolj energično, se uspeli približati na dva zadetka in nato tudi izenačiti. V odločilnih minutah nam je zmanjkalo moči in osredotočenosti, kar je nasprotna ekipa izkoristila in zasluženo zmagala."

Sebastjan Sovič, trener RK Slovenj Gradec 2011:
"Spomnim se prve tekme, na lastni koži smo občutili moč Urbanscapa Loke. Pošteno nas je nadigrala. Sedaj smo se res dobro pripravili na povratno tekmo. Lahko rečem, da smo zasluženo zmagali. Garali smo vseh 60 minut. Nismo se mogli nikakor odlepiti, čeprav sem imel že nekje v 10. minuti prvega polčasa občutek, da nam bo to uspelo in da bomo lažje zmagali. Vendar Urbanscape Loka je še enkrat pokazala, kakšno srce ima. Njeni rokometaši so se borili do konca, do zadnje kaplje krvi. K temu smo bili posledično prisiljeni tudi mi. Na koncu smo imeli tudi nekaj sreče z dvema dobrima streloma z razdalje in obrambo Dobaja. Izzivali smo srečo vseh 60 minut in mislim, da smo zasluženo zmagali. Čestital bi obema ekipama za borbo in pravo rokometno predstavo."

RK JERUZALEM ORMOŽ : RK MARIBOR BRANIK 29:29 (14:13)
Hebar 8 (2), Kockeb 5; Sok 12 (5), Planinšek, Rakita, Veselinović in Žabić po 3.

Igralec tekme: Tadej Sok (Maribor Branik)

Mariborčani so bili v Prlekiji na pragu sedme zmage v Ligi NLB, v izdihljajih tekme pa jim je poln izkupiček izmaknil Jure Kocbek, ki je zadel za končnih 29:29. Ormožani so po osvojeni točki napredovali na četrto mesto, Mariborčani pa na deveto in zavoljo boljše razlike v golih prehiteli tekmece iz Dobove in ljubljanskega Slovana.
Večji del dvoboja je minil v izenačeni predstavi, sredi drugega polčasa pa so Mariborčani zaigrali sijajno in povedli s 26:23.
A izbrani gostujočega trenerja Siniše Markote niso unovčili svojega kapitala, gostitelji so le nekaj minut potrebovali, da so izenačili na 26:26.
V izjemno razburljivih sklepnih minutah se je najprej zmaga nasmihala gostom, ki so prek Nejca Planinška povedli z 29:28, poln izkupiček pa je preprečil Kocbek.
V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Martin Hebar z osmimi goli, v gostujoči pa je blestel Tadej Sok z 12 zadetki.
Ekipa iz Ormoža bo v prihodnjem krogu gostovala pri Ljubljani, mariborska pa bo gostila Riko Ribnico.

Jure Kocbek, rokometaš RK Jeruzalem Ormož:
"V drugem polčasu smo zapravili kar šest napadov za prevzem vodstva s štirimi zadetki, v nadaljevanju pa s svojimi tehničnimi napakami ter zgrešenimi neoviranimi streli ponudili Mariboru Braniku lahke gole iz nasprotnih napadov. Na račun svojih izkušenj smo v zadnjih petih minutah preobrnili zaostanek s tremi goli (23:26) v remi. Na koncu moramo biti zadovoljni z osvojeno točko, čeprav je bil tekmec bližje zmagi."

Stefan Žabič, rokometaš RK Maribor Branik:
"Odigrali smo korektno tekmo, čeprav smo sposobni še veliko več. Bili smo bližje zmagi, a tudi osvojena točka nam še kako prav pride v boju za obstanek v Ligi NLB. V zadnjem napadu se mi zdi, da smo se malo ustrašili zmage. Enkrat se bomo morali končati tolažiti s tem, da smo mlada in neizkušena ekipa. Treba je strmeti k čim višjim ciljem."

nedelja, 18. aprila, ob 17.30:
RD KOPER : RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO (prenos na TV Slovenija 2)

Uroš Rapotec, trener RD Koper:
"Po tritedenskem premoru od zadnje tekme nas čaka zahteven dvoboj. Vemo, kaj Celje Pivovarna Laško pomeni za slovenski rokomet. Mislim, da ni dvoma o favoritu za zmago. Želimo nadgraditi predstavo, ki smo jo pokazali v Slovenj Gradcu in se čim več časa upirati favoriziranim Celjanom."

Tomaž Ocvirk, trener RK Celje Pivovarna Laško:
"Že pred tekmo z Gorenjem Velenjem smo opozarjali na pomembnost obračuna s Koprom, ki je vedno zahteven tekmec. Igrajo odlično, doma so praktično nepremagljivi, zato nam je povsem jasno, da je pred nami zelo zahtevna naloga. Popraviti moramo napake, ki smo jih delali na dvoboju z Velenjčani. Ves čas opozarjamo, da so v Ligi NLB tekmeci izjemno kakovostni. Če nisi popolnoma osredotočen, te kaznujejo. To smo lahko videli v sredo, na prihajajoči tekmi pa ne smemo ponoviti napake. Seveda se nam poznajo poškodbe, ki nam povzročajo veliko težav, a objokovanje nam ne bo pomagalo. Rokometaši, ki so na voljo, morajo pokazati svojo kakovost. Večkrat so jo že, zato verjamem vanje. Popraviti moramo napake s tekme med tednom, se hitreje vračati v obrambo, v napadu biti nevarnejši za nasprotnikova vrata in držati ritem igre vseh šestdeset minut. Naš cilj je zmaga, do nje pa lahko pridemo le ob močni želji, motivaciji, odgovornosti in spoštovanju dogovorjenega."