8. 5. 2021

Trebanjci vzeli celjski skalp

Na vseh treh sobotnih zaostalih tekmah Lige NLB so se zmage veselili gostitelji. Trebanjci so s 25:24 na kolena spravili Celjane, Koprčani so z 28:26 ugnali Dobovo, izolski rokometaši pa so bili z 32:28 boljši od Ljubljane.

Tekma med Trimom Trebnjim in Celjem Pivovarno Laško je v Novem mestu ponudila srčno in borbeno predstavo obeh moštev. Trebanjci, ki so bili za gol uspešnejši od Celjanov, so se z zmago zavihteli na drugo mesto lestvice Lige NLB, pri čemer za tokratnimi tekmeci - obe ekipi sta odigrali 22 tekem - zaostajajo le za točko. Tri točke za vodilnimi Celjani še naprej zaostajajo rokometaši Gorenja Velenja, a imajo ti odigrani dve tekmi manj.

V Areni Bonifika so se zmage nad Dobovo veselili Koprčani (28:26). Primorci so z zmagoslavjem ohranili točko prednosti pred Jeruzalemom Ormožem v borbi za uvrstitev na mesta, ki prinašajo možnost nastopa v evropskih tekmovanjih.

Na dvoboju z dna lestvice sta moči merili zasedbi Butana plina Izole ter Ljubljane. Gostitelji v dvorani Kraška so se z zmago nad tekmeci iz prestolnice (32:28) iz zadnjega povzpeli na 12. mesto lestvice državnega prvenstva. Na zadnji dve poziciji, ki prinašata izpad iz elitne druščine so zdrsnili ravno Ljubljančani. Ti imajo na 13. mestu enako število točk kot Izolčani (10), a slabše razmerje na medsebojnih tekmah, saj se je prvi obračun v Ljubljani končal z neodločenim izidom (22:22).

ZAOSTALA TEKMA 18. KROGA

sobota, 8. maja:
RK TRIMO TREBNJE : RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO 25:24 (14:10)
Cingesar in Didovič po 5; Novak 8 (5), Grošelj 4.

Celjska ekipa v končnici prvenstva kaže blede predstave. Po porazih proti velenjskemu Gorenju in Kopru je praznih rok ostala tudi na zaostali tekmi 18. kroga v Novem mestu proti trebanjskemu Trimu, kar je njen tretji zaporedni poraz.
Dolenjska ekipa se je po zmagi zavihtela na drugo mesto in ima le točko zaostanka za Celjem Pivovarno Laško. Na tretjem mestu je velenjska zasedba, njen zaostanek za celjsko zasedbo znaša tri točke, a Gorenje Velenje ima kar dve tekmi manj od branilca naslova iz Celja in teoretično tudi prvo mesto v svojih rokah.
Tekma med Trebanjci in Celjani se je začela s polurno zamudo zavoljo okvare avtobusa celjskih rokometašev na poti do Novega mesta. Tekmo so nekoliko bolje odprli varovanci domačega trenerja Uroša Zormana. V osmi minuti so povedli s 4:2, a so Celjani šest minut kasneje izničili zaostanek in po golu Arsenija Dragaševića izenačili na 6:6, le dve minuti kasneje pa po dveh zadetkih Domna Novaka, iz nasprotnega napada in sedemmetrovke, povedli z 8:6.
A domača ekipa je - po izključitvi Gregorja Potočnika - najprej naredila delni izid 2:0 in izenačila na 8:8, v naslednjih minutah pa zasenčila zasedbo iz Celja, ki je v 22. minuti ostala brez stebra obrambe, Vida Poteka.
Dolenjci so v 23. minuti povedli z 11:8, na odmor med polčasoma pa so se odpravili s prednostjo štirih golov (14:10).
Zdesetkani Celjani - manjkali so Josip Šarac, Patrik Leban, Filip Ivić, Tobias Cvetko in Radojica Čepić - niso vrgli puške v koruzo. Zaigrali so bojevito in zagrizeno. Po golu vratarja Miljana Vujovića v 46. minuti so izid izenačili na 19:19, le minuto kasneje pa je Tadej Mazej goste spet popeljal v vodstvo z 20:19.
V dramatični končnici so možnosti za zmago imeli tako Trebanjci kot Celjani. V prelomnih trenutkih dvoboja so bili bolj preudarni gostitelji, odločilen gol je 40 sekund pred koncem dosegel Mihajlo Radojković.
V trebanjski ekipi sta bila najbolj učinkovita David Didovič in Darko Cingesar, ki sta dosegla po pet golov. Domen Novak je za Celje Pivovarno Laško dosegel osem zadetkov.
Zasedba iz Celja bo v sredo, 12. maja, v Velenju igrala zaostalo tekmo 23. kroga. Tekme 24. kroga bodo na sporedu v soboto, 15. maja. Celje Pivovarna Laško bo gostilo Butan Plin Izolo, Trebanjci pa Slovenj Gradec 2011.

IZJAVI PO TEKMI

Uroš Zorman, trener RK Trimo Trebnje:
"Kapo dol fantom za prikazano borbo. Pokazali so pravi značaj, pustili srce na igrišču in zasluženo zmagali. Mi se ne predajamo, že v sredo je na sporedu nova tekma proti novomeški Krki."

David Razgor, rokometaš RK Celje Pivovarna Laško:
"Po zaostanku v prvem polčasu smo v drugem delu obračuna prikazali boljšo igro, se rezultatsko vrnili, imeli možnost za zmago, a na koncu potegnili krajšo. Vendar sedaj ni čas za obupovanje, že v sredo nas čaka tekma sezone, ki jo moramo dobiti. Čeprav nas je vse manj, bomo zdržali."

ZAOSTALA TEKMA 12. KROGA

RD KOPER : MRD DOBOVA 28:26 (17:14)
Poklar 8 (5), Žagar 6; Šešić 7, Šibanc 6.

Igralec tekme: Matevž Žagar (RD Koper)

Koper se je po zmagi nad Dobovo znova prebil na četrto mesto prvenstvene lestvice. Primorci imajo točko več od ormoškega Jeruzalema na petem in dve več od Slovenj Gradca 2011 na šestem mestu. Dobova ostaja na enajstem mestu v 14-članski ligi.
Izbranci domačega trenerja Uroša Rapotca so vodili od prve do zadnje minute, a Posavci so jim vseskozi dihali za ovratnik. Še sredi prvega polčasa je bilo izenačeno (21:21), Koprčani so si odločilno prednost nabrali v končnici tekme, ko so povedli za štiri gole (28:24) in tako razblinili vse dvome o končnem zmagovalcu.
V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Tine Poklar z osmimi in Matevž Žagar s šestimi goli, v gostujoči pa Dean Šešić s sedmimi in Alen Šibanc s šestimi zadetki.
Tekme 24. kroga bodo konec prihodnjega tedna. Zasedba iz Dobove bo gostila Urbanscape Loko, v Koper pa prihaja Gorenje Velenje.

Uroš Rapotec, trener RD Koper:
"Mislim, da je najbolj pomembno, da smo tekmo dobili, kljub igri, ki ni bila na želeni ravni. Naslednjo nedeljo nas že čaka nova preizkušnja. Dobro se moramo pripraviti, analizirati svoje napake in optimistično nadaljevati z igrami v Ligi NLB."

Benjamin Teraš, trener MRD Dobova:
"Čestitam svojim fantom in ekipi Kopra za pošteno tekmo. Žal smo bili za osvojeno točko znova prekratki. Zmeraj nihamo v zbranosti. Čaka nas še nekaj dela, da to popravimo. Prvenstvo se bliža koncu, točke pa bomo iskali na drugih dvobojih."

ZAOSTALA TEKMA 15. KROGA

Sobota, 8. maja:
RD BUTAN PLIN IZOLA : MRK LJUBLJANA 32:28 (12:11)
Miklavec 10 (2), Nikolić 9 (3); Erak (5) 5, Šiško, Pintar, Planinc (2) in Stopar po 4.

Igralec tekme: Vid Miklavec (RD Butan plin Izola)

Obračun ekip iz spodnjega dela lestvice se je končal z zmago primorske zasedbe, ki se je po številu točk izenačila s poraženci tekme v Izoli in jih prehitela v skupni razvrstitvi. Na zadnjem mestu je zdaj novomeška Krka s točko zaostanka.
V prvem polčasu je bila tekma izenačena, v drugi polovici tekme pa je na parketu zagospodarilo moštvo iz Izole in ljubljansko zasenčilo v vseh prvinah igre. Prednost Izolanov je postopoma naraščala, najvišja pa je znašala osem golov (27:19, 28:20, 29:21 in 30:22).
V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Vid Miklavec z desetimi in Marko Nikolić z devetimi goli, v gostujoči pa Slavko Erak s petimi zadetki.
Tekme 24. kroga bodo na sporedu konec prihodnjega tedna. Izolska ekipa bo tedaj gostovala v Celju, ljubljanska pa v Ribnici.

Nejc Demšar, rokometaš RD Butan plin Izola:
"Z Ljubljano smo v tej sezone že odigrali enakovredno tekmo, takšen dvoboj pa smo pričakovali tudi tokrat. Cel teden smo se pripravljali na to srečanje in zmaga je zasluženo ostala v Izoli."

Bojan Čotar, trener MRK Ljubljana:
"Čestitam Butanu plinu Izoli za zasluženo zmago. Mi smo bili premalo zbrani. V naši igri je bilo preveč nihanja in Izolčani so to izkoristili in upravičeno zmagali."