5. 9. 2021

Zarabec, Janc in Makuc do superpokalnih naslovov

V Španiji in Nemčiji so se med vikendom klubi borili za superpokalni lovoriki. Obe sta pristali tudi v rokah slovenskih reprezentantov - Domna Makuca in Blaža Janca v dresu Barcelone ter Mihe Zarabca pri Kielu.

Katalonski velikan je v prvem polčasu finalni obračun z Ademar Leonom izgubljal tudi že za tri zadetke (11:14), na glavni odmor pa odšel z dvema goloma manjka (13:15). V nadaljevanju je rezultat najprej poravnal na 18:18, nato pa zanesljivo odkorakal 12. zaporednemu in skupno 24. naslovu superpokalnega prvaka. Janc je k zmagi prispeval dva zadetka, Makuc se med strelce ni vpisal.

Tesno je bilo tudi v Nemčiji, kjer je Kiel sicer vodil domala celotno tekmo, a mu je Lemgo vseskozi dihal za ovratnik. V 57. minuti so nemški prvaki vodili s 30:26, njihovim tekmecem pa nato zadnji juriš ni uspel. Zarabec je k zmagi s 30:29 prispeval dva zadetka.