22. 11. 2021

Islandke boljše na uvodu kvalifikacijskega turnirja

Dekliška kadetska reprezentanca je v Beogradu kvalifikacijski turnir za obstanek v diviziji A začela s porazom. S 24:21 je bila boljša Islandija. Naslednji dvoboj naša dekleta čaka v torek ob 18. uri proti gostiteljicam Srbkinjam.

V prvem polčasu so si Slovenke dvakrat priigrale dva gola naskoka (7:5, 9:7), a so jih tekmice obakrat ujele. Na glavni odmor sta tako ekipi odšli poravnani na 9:9.

Tudi v drugih 30 minutah so Islandke nadaljevale z globoko obrambo 5-1, ki je Sloveniji povzročala precej težav. V 42. minuti so ušle na 16:13, nakar se našim dekletom ni uspelo več približati.

Za Slovenijo je Nika Ocepek dosegla pet zadetkov, tri so dodale Lenina Behin, Azra Zulić in Stina Jazbinšek.