8. 12. 2021

Sklepni obračun 11. kroga Lige NLB se je končal z remijem

Zadnji obračun 11. kroga Lige NLB med Mariborčani in Ormožani se je končal z delitvijo točk.

V sredo je bil odigran še sklepni obračun 11. kroga Lige NLB. V Mariboru so si nasproti stali rokometaši Maribora Branika in Jeruzalema Ormoža, dvoboj pa ni dal zmagovalca. Tekma se je končala z rezultatom 30:30.

Na prvi tekmi tega kroga so Trebanjci z 39:34 premagali Ljubljančane. Na petih sobotnih obračunih so dve zmage slavili gostitelji, tri pa gostje. Slovenjgradčani so doma z 21:15 premagali rokometaše Urbanscapa Loka, ekipa Dobove je Ribničanom zadala tretji poraz v tej sezoni (32:30). Koprčani so zanesljivo premagali ekipo Herza Šmartnega (32:21), bolj tesno pa je bilo v Ivančni Gorici in Velenju. Zasedba LL Grosista Slovana je v končnici strla odpor SVIŠ Ivančne Gorice in zmagala s 26:22, Celjani pa so po uspešni sedemmetrovki v zadnji sekundi premagali rokometaše Gorenja Velenja (30:29).

LIGA NLB, 11. KROG:

sreda, 8. decembra:
RK MARIBOR BRANIK : RK JERUZALEM ORMOŽ 30:30 (13:15)
Budja 7, Kovačec 6 (1); Žuran 8, Hebar 7.

Igralec tekme: Martin Hebar (RK Jeruzalem Ormož)

V prvem polčasu dvoboja sosedov z lestvice Lige NLB so prevladovali Ormožani. Gostitelji so vodili le pri izidu 1:0 in 2:1. Gostje so vodili z največ štirimi zadetki prednosti (12:8), a so se Mariborčani do odmora uspeli približati na dva gola zaostanka (13:15).
Izbranci Luke Žvižeja so v uvodu drugega dela poskrbeli za preobrat, Jan Kovačec je v 37. minuti zadel za 18:16, minuto pozneje pa še za 20:17. Izidor Budja je v 40. minuti prednost še povišal, nato pa se je ustavilo. Bojan Čudič je v 50. minuti zadel za vodstvo gostov s 25:24 in sledila je izenačena končnica. Čudič je v zadnji minuti igre zadel za izenačenje na 30:30. To je bil tudi končni izid.
Pri gostiteljih je bil s sedmimi goli najboljši Izidor Budja, pri gostih pa z osmimi Rok Žuran.
Mariborčani bodo v 12. krogu gostovali pri ekipi LL Grosista Slovana, Ormožani pa bodo gostili rokometaše Herza Šmartnega.

Luka Žvižej, trener Maribora Branika:
"Po tekmi imamo mešane občutke. Vse je bilo mogoče. Najprej smo zaostajali in nato naredili preobrat, ki pa ga nismo znali izkoristiti. Na koncu smo naredili napako, ki nas je stala dveh točk. Vseeno ne moremo biti nezadovoljni, ker je točka ostala doma. Pomembno je, da nismo izgubili. Vemo, kaj moramo še popraviti. Pomembno bo, da se hitro poberemo, ker nas že v soboto čaka nova tekma."

Saša Prapotnik, trener Jeruzalema Ormoža:
"Tekmo moramo analizirati, a mislim, da je delitev točk zaslužena. Obe ekipi sta pokazali željo, predstava je bila zanimiva za občinstvo. Že v soboto nas čaka nova tekma, zato se moramo osredotočiti nanjo. Po evropskem obračunu smo se konec koncev dobro pobrali. Sam sem se tekme proti Mariborčanom bal, zato sem s točko zadovoljen."