1. 7. 2022

Mladinke svetovno prvenstvo zaključile na 14. mestu

Slovenske rokometašice do 20 let nastope na svetovnem prvenstvu v Celju in Laškem zaključujejo na 14. mestu. Na zadnji tekmi so z 31:16 morale priznati premoč Franciji, lanskoletni nosilki bronaste kolajne na svetovnem prvenstvu.

Slovenke so na prvenstvu na Štajerskem uvodoma opravile z dvema reprezentancama z ameriškega področja. Najprej so ugnale Mehiko (37:18), nato še Čile (29:13), nato pa na tekmi za prvo mest v skupini prvega dela klonile proti Nemkam (21:27). Tekmicam so nato morale priznati premoč tudi na obeh tekmah drugega dela - Angolke so slavile zmago s 25:21, Čehinje s 26:23 -, niz porazov pa prekinile na prvi tekmi razigravanja za razvrstitev med 13. in 16. mestom. Tunizijo so po ogorčenem boju odpravile z 28:26.

Na zadnji tekmi so Francozinje zasluženo prišle do zmage. Ob koncu sedme minute so povedle s 5:1, tudi v nadaljevanju pa s preudarno igro višale svojo prednost. Na glavni odmor so odšle s prednostjo devetih zadetkov (16:7), razmerje moči pa se ni spremenilo niti v nadaljevanju. Francoske tekmice so obračun nadaljevale v svojem ritmu ter zaključile tekmovanje na 13. mestu, kar je po lanskoletnem bronu na evropskem prvenstvu za njih veliko razočaranje.

Za Slovenijo je kapetanka Erin Novak zadela petkrat, za Francijo je Sarah Bouktit dosegla osem zadetkov.

Vrhunec svetovnega prvenstva bo na sporedu to nedeljo. Tekma za tretje mesto se bo v dvorani Zlatorog začela ob 15. uri, finale pa ob 17.30.

Ema Marković, slovenska reprezentantka:
"Na tem svetovnem prvenstvu smo si želele čim višje uvrstitve. Tudi 14. mesto ni slab rezultat. S soigralkami smo se na tekmah borile po najboljših močeh. Vsako tekmo smo na žalost začele z nekoliko strahu, kar se je poznalo na izidih prvih polčasov. V nadaljevanjih smo pokazale, da smo prava ekipa in da znamo stopiti poleg. Francozinje so dobra ekipa, ki precej časa preživi na skupnih treningih. To se je tudi poznalo."