10. 7. 2022

Mladinci v boje za razvrstitev od 9. mesta naprej

Moški mladinski reprezentanci se na evropskem prvenstvu na Portugalskem ni uspelo uvrstiti med najboljšo osmerico. Po porazu z Dansko (27:34) jo do konca tekmovanja čakajo boji za razvrstitev od 9. do 16. mesta.

Izbranci Saše Prapotnika so na prvenstvu stare celine uvodoma klonili proti Madžarom 31:22, nato premagali Ferske otoke (28:27), ki so na prvi tekmi presenetili Dance, prav ti pa so nato v zadnjem krogu skupine B, v katerega so se vse ekipe podale s po dvema točkama, Slovencem odvzeli možnosti za boje za najvišja mesta.

Danci so zgodaj ušli na 5:3, a se Slovenci niso predali. Svoj trenutek so dočakali v 25. minuti, ko je Mitja Janc izenačil na 12:12. Rezultat je bil nato poravnan še dvakrat (13:13, 15:15), vendar slovenski vrsti v ospredje ni uspelo skočiti.

Na drugi strani so tekmeci na glavni odmor odšli z dvema zadetkoma naskoka (17:15), po vrnitvi pa prednost kmalu povišali na 21:16. Slovencem tako v drugem polčasu ni uspelo ogroziti danske zmage.

V dresu Slovenije je bil z osmimi zadetki najboljši Nik Čirović, Janc jih je dodal sedem.

Tekmovanje se bo nadaljevalo v torek. Slovenija bo v prvi del tekmovanja za razvrstitev od 9. mesta naprej odšla z dvema točkama s tekme proti Islandcem. Tam jo čakata tekmi s Poljaki in Norvežani.

EVROPSKO PRVENSTVO ZA ROKOMETAŠE DO 20 LET (Portugalska)