26. 7. 2022

Kadetinje v prvo poravnane s hrvaškimi vrstnicami

Ženska kadetska reprezentanca zaključuje priprave na letošnje svetovno prvenstvo, ki ga bo gostilo Skopje. Izbranke selektorja Boruta Hrena pred petkovo potjo v Severno Makedonijo gostujejo na Hrvaškem. Na prvi tekmi s tamkajšnjimi vrstnicami so se razšle z neodločenim izidom 25:25. Drugi obračun v Ivanić gradu bo na sporedu to sredo ob 10.30.

Zaključek sklepnih priprav bodo po treningih v Zrečah slovenska dekleta dočakala na Hrvaškem. Na prvi tekmi so po minimalnih zaostankih v prvih 12 minutah pripravile preobrat in štirimi zaporednimi zadetki povedle z 8:5, na glavni odmor pa odšle z dvema zadetkoma naskoka (13:11). V nadaljevanju so Hrvatice vseskozi tesno dihale za ovratnik slovenskim dekletom, ki so z uspešno sedemmetrovko Tee Pogorelc v 48. minuti vodile z 21:18. Gostiteljice so nato v treh minutah znova ujele priključek, v zadnji minuti pa z uspešnim strelom s sedmih metrov izsilile remi.