7. 8. 2022

Mlade slovenske rokometašice priznale premoč Črni gori

Slovenske rokometašice do 18 let so v polfinalu Predsedniškega pokala s 24:31 morale priznati premoč Črnogorkam. V ponedeljek jih čaka zadnja tekma na letošnjem svetovnem prvenstvu v Severni Makedoniji, na kateri se bodo pomerile s poraženkami dvoboja med Ferskimi otoki in Španijo.

Za ugodnejši razplet dvoboja so Slovenke možnosti zapravile s skromnim začetkom tekme. Po 15 minutah je namreč Črna gora vodila z 10:5.

Slovenija je imela v prvih 18. minutah le dve strelki - Tinkara Kogovšek je k sedmim zadetkom prispevala drugi gol, vse ostale pa je dosegla kapetanka Nena Černigoj. S soigralkami so sicer v preostanku tekme skušale ujeti priključek, a jih tekmice na manj kot tri zadetke razlike niso pustile.

Černigojeva je bila na koncu z 12 zadetki najboljša strelka slovenske vrste, štiri je dodala Azra Zulić.

"Čestitke Črnogorkam za zmago. Za nami je izredno fizična tekma. Posamične igre tekmic, ki smo jo videli skozi analize, na žalost nismo mogli zaustaviti. Svoje je dodala tudi njihova vratarka," je vtise po tekmi strnil slovenski selektor Borut Hren.
SVETOVNO PRVENSTVO ZA ROKOMETAŠICE DO 18 LET (Skopje, Severna Makedonija)