13. 11. 2022

Koprčani klonili proti Velenjčanom

Rokometaši Gorenja Velenja so na edinem nedeljskem obračunu Lige NLB v domači Rdeči dvorani zadali poraz Koprčanom. Četrto zaporedno zmago so varovanci Zorana Jovičiča zabeležili s končnim rezultatom 34:26. Enajst zadetkov je za domačo zasedbo prispeval Tilen Sokolič.

LIGA NLB, 8. KROG

Nedelja, 13. novembra
RK GORENJE VELENJE : RD KOPER 34:26 (15:14)
Sokolič 11 (8), Verdinek in Pipp (1) po 7; Kete in Žagar (2) po 5.

Igralec tekme: Tilen Sokolič (RK Gorenje Velenje)

Rokometaši Gorenja Velenja so dosegli četrto zaporedno zmago v Ligi NLB in šesto skupno. S tem so tretji v državnem prvenstvu, pred njimi sta s po točko več Trimo Trebnje in Celje Pivovarna Laško. Koper je ostal pri dveh zmagah ob petih porazih in remiju na desetem mestu razpredelnice. Gostitelji so povedli s 5:3 po zadetku Matica Verdinka. Sledil je preobrat, Koprčani so vodili s 7:6 preden so Velenjčani v 12. minuti izenačili in nato v svojem naslednjem napadu znova prešli v vodstvo, uspešen je bil Timotej Grmšek. V nadaljevanju je bila igra izenačena, moštvi sta se izmenjevali v vodstvu. Na odmor so z minimalno prednostjo odšli rokometaši Gorenja Velenja, ki so proti koncu ostali brez igralca. Tri minute pred zaključkom prvega dela je zaradi ostre osebne napake nad Matevžem Žagarjem rdeč karton dobil krožni napadalec Branko Predović. Domačim je v nadaljevanju z agresivno obrambo 5-1 uspelo priti do izdatnejše prednosti, 21:17 je bilo v 40. minuti, deset minut pozneje pa že 27:20. Na koncu je bilo osem golov razlike.
Najboljši strelec je bil Tilen Sokolič, ki je zbral 11 golov, od tega osem iz najstrožje kazni.
Velenjčani bodo v devetem krogu gostovali pri LL Grosistu Slovanu, Koper pa bo gostil Krško.

Emir Taletović, rokometaš Gorenja Velenja: "Odigrali smo zelo dobro tekmo. Predvsem v drugem polčasu, ko smo stopili skupaj in popravili napake iz prvega. Na rezultatu se vidi, da smo na koncu zasluženo slavili zmago."

Andraž Kete, rokometaš Kopra: "Tekmo smo dobro odprli in skoraj cel prvi polčas vodili. Tudi drugi del smo dobro začeli, nato pa padli, kar so Velenjčani s svojo uigranostjo izkoristili in povečali prednost. Glede na sam potek tekme, mislim, da je razlika na koncu malo previsoka, a kljub temu so Velenjčani zasluženo slavili zmago."