24. 11. 2022

Krimovke zanesljivo preko Velenjčank

Po evropskem rokometnem prvenstvu so se v modri skupini 1. ženske rokometne lige na parket prve vrnile Krimovke in Velenjčanke. Gostiteljice so v Ljubljani upravičile vlogo favoritinj in vpisale peto zmago v sezoni, rokometašice Velenja ostajajo pri eni.

V petek, 2. decembra, bo sledil dvoboj med Izolankami in Ajdovkami, v soboto, 3. decembra, pa še tekmi med Celjankami in Ptujčankami ter Litijankami in Novomeščankami.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 6. KROG

Četrtek, 24. oktobra
RK KRIM MERCATOR : ŽRK VELENJE 34:15 (18:7)
Varagić 6, Ljepoja 5; Ferenc 7 (3), Tabaković in Priteržnik po 2.

Varovanke Dragana Adžića so popolno prevlado na igrišču pokazale že na samem začetku srečanja. V uvodnih sedmih minutah so si po dveh zadetkih Sanje Radosavljević in enem Darie Dmitrieve, Alje Varagić ter povratnice po poškodbi Mance Jurič priigrale pet golov zaloge (5:0). Prednost so gostiteljice v nadaljevanju ohranjale, proti koncu prvega polčasa pa so znova stopile na plin in si z delnim izidom 8:2 še pred odmorom priigrale dvomestno vodstvo (18:7). V drugi polovici tekme se razmerje moči na stoženskem parketu ni spremenilo. Rokometašice Krima Mercatorja so nadzorovale potek srečanja, prednost višjo od desetih zadetkov ohranjale in jo ubranile vse do konca, ko je semafor kazal 34:15.

Alja Varagić, rokometašica Krima Mercatorja: "Vsako tekmo v 1. ženski rokometni ligi vzamemo zelo resno in jo izkoristimo za pripravo na EHF Ligo prvakinj, ki se hitro približuje. Tudi tokrat smo trenirale stvari, ki jih pripravljamo za prihodnji teden."

Nastja Ferenc, rokometašica Velenja: "Po daljšem premoru je za nami zahtevna tekma. Nismo tako uigrane, kot smo bile pred dobrim mesecem. Do prihodnje tekme, ki bo vendarle pomembnejša, moramo popraviti vse napake z obračuna proti Krimu Mercatorju."