9. 4. 2022

Pred reprezentančnim premorom zmage za Ivančnogoričane, Koprčane, Celjane in Slovenjgradčane

V soboto je bilo na delu osem ekip Lige NLB, zmage pa so zabeležili rokometaši SVIŠ Ivančne Gorice, Kopra, Celja Pivovarne Laško in Slovenj Gradca 2011.

Ekipa SVIŠ Ivančne Gorice je ubranila domači teren in se veselila zmage nad Herzom Šmartnim (28:22). Dvoboj med Dobovo in Koprom je bil nekoliko bolj izenačen, na koncu pa so se desete zmage v sezoni veselili Primorci (28:26). Ekipa Celja Pivovarne Laško je bila znova zanesljiva. Neporažena ostaja tudi po gostovanju v Ljubljani, kjer se je veselila zmage z 41:29. Na zadnjem sobotnem obračunu pa je Slovenjgradčane do novih dveh točk popeljal Teo Jezernik, ki je bil za končnih 30:29 uspešen s črte sedmih metrov.

Obračun med Gorenjem Velenjem in Jeruzalemom Ormožem bo odigran v torek, 19. aprila, ob 18.00.

LIGA NLB, 21. KROG:

sobota, 9 aprila:
RK SVIŠ IVANČNA GORICA : RD HERZ ŠMARTNO 28:22 (11:9)
Zavodnik 10 (2), Košir; Justin 5 (3), Grum in Avsec po 4.

Igralec tekme: Denis Zavodnik (RK SVIŠ Ivančna Gorica)

V obračunu ekip iz spodnjega dela razpredelnice je smetano pobrala SVIŠ Ivančna Gorica, ki se je po peti zmagi utrdila na 12. mestu. Predzadnja Ljubljana za njo zaostaja štiri, zadnjeuvrščeni Herz Šmartno pet točk, obe zasedbi imata tekmo manj.
V Stični se je v prvem polčasu odvijal izenačen boj. Gostitelji so nekajkrat imeli tri gole prednosti (8:5, 9:6 in 10:7), a so jim gostje v 26. minuti po golu Janeza Gruma povsem zadihali za ovratnik (9:10). Izbranci Aleksandra Polaka so temelje za zmago postavili sredi druge polovice tekme. V 47. minuti so si po golu Denisa Zavodnika priigrali prednost šestih golov (21:15), lep kapital pa v končnici dvoboja še malce oplemenitili.
Pri gostiteljih sta bila strelsko najbolj učinkovita Denis Zavodnik z desetimi in Domen Košir s petimi goli, prav toliko jih je pri gostih dosegel Andraž Justin.
Zasedba SVIŠ Ivančne Gorice bo v prihodnjem krogu gostovala v Kopru, ekipa Herza Šmartnega pa bo gostila Maribor Branik.

Denis Zavodnik, rokometaš SVIŠ Ivančne Gorice:
"Še ena zelo zahtevna tekma, pravi derbi. Dobro smo se pripravili na tekmece, kar se vidi v majhnem številu prejetih zadetkov glede na njihovo hitro igro. Na koncu zaslužena zmaga, čestitam tudi ekipi Herza Šmartnega za borbo."

Maks Sadar, rokometaš Herza Šmartnega:
"Dobro smo začeli, sploh v prvem delu prvega polčasa smo odigrali dobro obrambo, ki pa je nismo nadgradili z zadetki v napadu. To je na koncu pomenilo, da so bili gostitelji boljši."

RK DOBOVA : RD KOPER 26:28 (14:11)
Šukić 9, Mlakar 6 (4); Poklar 9 (4), Pavlović 4.

Igralec tekme: Tine Poklar (RD Koper)

V razburljivem in izenačenem dvoboju so se zmage veselili Koprčani, predvsem zaradi bolj zbrane in preudarne predstave v prelomnih trenutkih dvoboja.
Večji del tekme je minil v izenačeni predstavi. Še v 51. minuti je bila tekma povsem odprta (23:23), nato pa so si izbranci Bojana Čotarja po golih Luke Vujovića in Tineta Poklarja priigrali prednost dveh golov (25:23). V zadnjih sedmih minutah kljub pritisku gostiteljev niso popustili, končni izid in zmago z dvema goloma prednosti pa je v zadnji minuti potrdil Bor Breznikar.
Pri Koprčanih je bil strelsko najbolj učinkovit Tine Poklar, pri Dobovčanih pa Željko Šukić. Oba sta dosegla po devet golov.
Zasedba Kopra bo v prihodnjem krogu gostila SVIŠ Ivančno Gorico, Dobova pa bo gostovala v Ormožu.

Tadej Simončič, pomočnik trenerja Dobove:
"Tekma je bila napeta. Na koncu nam je žal zmanjkalo sreče. Rokometašem čestitam za pristop in borbo. Nič ni izgubljenega, gremo naprej!"

Bojan Čotar, trener Kopra:
"Čestitke rokometašem za težko priigrano zmago. Nismo bili pravi, sploh v prvem polčasu. V drugem smo bili nekoliko bolj mirni in uspelo nam je obrniti rezultat proti zelo dobri ekipi Dobove."

MRK LJUBLJANA : RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO 29:41 (14:20)
Brulec 7, Pernovšek (2), Kolmančič (1) in Lukman (1) po 4; Cokan 11 (3), Ivanković 6.

Igralec tekme: Tim Cokan (RK Celje Pivovarna Laško)

Celjani so v slovenski prestolnici dosegli že dvajseto zmago v tej sezoni in so zanesljivo na prvem mestu v Ligi NLB.
Izbranci Romana Šimona so sijajno odprli tekmo in si nekajkrat priigrali tri gole prednosti. V 12. minuti so vodili z 11:8, nato pa se je ogrel celjski rokometni stroj. Med 13. in 18. minuto je naredil delni izid 5:0, najvišjo prednost v prvi polovici tekme pa si je gostujoča ekipa priigrala v 28. minuti (20:13). Celjani so imeli v drugem polčasu vse vajeti igre v svojih rokah, z novim parom točk pa so se še bolj približali naslovu državnih prvakov.
Pri gostih je bil strelsko najbolj učinkovit Tim Cokan z 11, pri Ljubljančanih pa Lovro Brulec s sedmimi zadetki.
Zasedba Ljubljane bo v prihodnjem krogu gostovala v Škofji Loki, ekipa Celja Pivovarne Laško pa bo gostila Slovenj Gradec 2011.

Maj Kromar, vratar Ljubljane:
"Najprej bi ekipi čestital za borbo. Dobro smo začeli, potem pa so Celjani pokazali izkušnje. Zahvalil bi se trenerju vratarjev, da sem lahko tekmo prvič začel na igrišču. Gremo dalje. Veliko moramo še trenirati, da si zagotovimo obstanek v Ligi NLB."

Alem Toskić, trener Celja Pivovarne Laško:
"Zaslužena zmaga z naše strani. Dosegli smo tisto, po kar smo prišli v Ljubljano. Slabo smo sicer odprli tekmo, a nato prišli do pravega odnosa, ki nam je prinesel zmago. Pred nami je reprezentančni premor, med katerim se moramo dobro pripraviti na naslednje tekme."

RK SLOVENJ GRADEC 2011 : RD RIKO RIBNICA 30:29 (17:15)
Kotar in Cvetko (1) po 6; Miličevič 8 (3), Nosan 5.

Igralec tekme: Miha Kotar (RK Slovenj Gradec 2011)

V Slovenj Gradcu se je od prve do zadnje minute prašilo na vse strani, po hudem in enakovrednem boju pa so se zmage veselili gostitelji. Odločilen gol je zabil Teo Jezernik.
Po izenačenem uvodu so na parketu zagospodarili gostitelji, ki so si v 27. minuti priigrali tri gole prednosti (16:13). Izbranci Ivana Vajdla so še bolj udarno zaigrali v začetku drugega polčasa, po golu vratarja Gašperja Dobaja prek celega igrišča so si v 35. minuti priigrali prednost petih golov (21:16). A Ribničani se niso predali, strnili so svoje vrste in počasi začeli nevtralizirati primanjkljaj v zadetkih. V 44. minuti so po golu Mitje Nosana tekmece ujeli (22:22), dve minuti kasneje pa jih je Uroš Miličević popeljal v vodstvo (23:22). V izjemno napeti končnici je najprej kazalo na zmago rokometašev iz dežele suhe robe. V 53. minuti so povedli z 28:26, a so jih gostitelji le dve minuti kasneje ujeli in izenačili na 28:28. V 58. minuti je Uroš Miličević Ribničane znova popeljal v vodstvo (29:28), Korošci pa so s hitrima goloma Žana Šola iz igre ter Tea Jezernika s sedemmetrovke nato le zapečatili usodo gostov in razveselili 250 gledalcev.
V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Rok Cvetko in Miha Kotar, oba sta dosegla po šest golov. V gostujoči je Miličević dosegel osem, Blaž Nosan pa pet zadetkov.
Zasedba iz Slovenj Gradca bo v prihodnjem krogu gostovala v Celju, ekipa iz Ribnice pa bo gostila trebanjski Trimo.

Teo Jezernik, rokometaš Slovenj Gradca 2011:
"Začeli smo zelo živčno. Oboji smo vedeli, po kaj smo prišli. Na srečo nam je uspelo izkoristiti našo kakovost in vnovčiti vse, za kar smo se pripravljali vse teden. Unovčili smo tudi izjemno vzdušje, ki so ga ustvarili navijači in dve točki sta ostali doma. Imeli smo nekaj padcev, ki se res ne bi smeli pojaviti, a smo se na srečo pobrali."

Robert Beguš, trener Rika Ribnice:
"Mislim, da sta obe ekipi pokazali srce in pravo borbo na igrišču. Tekma bi se lahko obrnila v eno ali drugo stran. Na našo nesrečo in srečo Korošcev se je v njihovo. Čestitam jim."