13. 5. 2022

Krim Mercator v Novem mestu do 27. ligaškega naslova

Rokometašice Krima Mercatorja so si z zmago nad Krko v Novem mestu (33:25) zagotovile svoj 27. naslov državnih prvakinj.

Ljubljančanke, ki se se v sezoni 2021/22 odlično borile tudi na evropskih parketih, so svojo nalogo v 1. ženski ligi znova opravile z odliko. Krimovke so do nove lovorike prišle brez spodrsljaja, zmago so slavile na vseh 22 odigranih obračunih. Zasedba Nataše Derepasko si je naziv najboljše ekipe državnega prvenstva priborila štiri tekme pred koncem sezone.

Na drugih petkovih tekmah so bile rokometašice Olimpije s 30:24 boljše od Kopra v borbi za razvrstitev od 9. do 12. mesta. V skupini za uvrstitev med 13. in 16. mestom so se zmage nad Vrhniko veselile rokometašice iz Kranja.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, KONČNICA, 1. - 4. MESTO:

petek, 13. maja:
ŽRK KRKA NOVO MESTO : RK KRIM MERCATOR 25:33 (15:15)
Novak 7 (4), Kramar 6; Posavec in Gros (2) po 6.

V športni dvorani Stopiče smo na petkov večer okronali nove državne prvakinje. Rokometašice Krima Mercatorja, ki so na preteklih 21 tekmah 1. ženske rokometne lige v sezoni 2021/22 dosegle prav toliko zmag so 27. naslov državnih prvakinj potrdile z zmagoslavjem proti zasedbi novomeške Krke.
Pot do 22. zmage ni bila lahka, Dolenjke so se v prvem polčasu dobro upirale, ekipi pa sta na odmor med polčasoma odšli rezultatsko poravnani (15:15). Obračun se je prelomil v drugih 30 minutah igre, ko so Ljubljančanke gostiteljicam dovolile pet zadetkov manj kot v prvi polovici tekme, same pa so jih dosegle 18. Rokometašice Krke, ki so na tekmovalni parket stopile že tretjič v zadnjih sedmih dneh, v zaključku niso mogle slediti Krimovkam, ki so bile nevarne predvsem po desni strani, kjer sta blesteli Paula Posavec in Ana Gros (obe po 6 zadetkov). Končni izid tekme je kapetanka slovenske izbrane vrsta postavila v 55. minuti, do zadnjega zvoka sirene je rezultat ostal 25:33. Erin Novak v dresu Krke je bila prva strelka obračuna s sedmimi zadetki.
Novomeška in Ljubljanska zasedba se bosta znova pomerili že v ponedeljek, ob 17.45 v Stožicah.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, KONČNICA, 9. - 12. MESTO:

RK OLIMPIJA : ŽURD KOPER 30:24 (15:14)
Bukvič 9 (5), Dragar, Veber Marton (4), Mozoli in Kolobarič po 4; Kadič 6 (4), Škabar 5.

Olimpija je svoje tekmice tokrat gostila v dvorani Vižmarje - Brod, ki je bila na petek trinajsti srečna lokacija ljubljanske zasedbe. Ta je bila uspešnejša v zaključku obračuna, glavnino prvega polčasa so v vodstvu namreč preživele Koprčanke, ki pa so na veliki odmor odšle v zaostanku po zadetku Hanne Dragar (15:14). Pred zadnjimi desetimi minutami dvoboja je prednost gostiteljic znašala štiri zadetke, ki jih Primorke ob preudarni igri Ljubljančank niso uspele nadoknaditi. Vratarki Olimpije sta s 15 obrambami nadoknadili šest zgrešenih sedemmetrovk svojih soigralk in poskrbeli, da sta dve točki v boju za uvrstitev na 9. mesto 1. ženske rokometne lige ostali v prestolnici. Pri gostjah je strelsko znova prednjačila Zana Kadič s šestimi goli, v zmajski zasedbi pa Tjaša Bukvič z devetimi.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, KONČNICA, 13. - 16. MESTO:

RK SAVA KRANJ : ŠDRŠ VRHNIKA 33:32 (17:17)
Ožegovič 10 (6), Kuralt 9; Jereb 9, Gabrovšek 8.

Na najbolj enakovrednem in izenačenem petkovem obračunu je zasedba Save Kranje na domačem terenu dosegla prvo zmago v končnici 1. ženske rokometne lige. Rokometašice Vrhnike so bile na Gorenjskem za gol prekratke, da bi na svoj račun vpisale prvo točko v skupini za razvrstitev med 13. in 16. mestom.
V uvodnih minutah tekme sta bili ekipi večkrat izenačeni, po seriji uspešnih napadov in obramb pa so se gostje v 22. minuti uspele oddaljiti za štiri gole (14:10). Vodstvo izbrank Sendy Jonovič ni bilo dolgotrajno, že ob polčasu sta bili ekipi znova rezultatsko poravnani na 17:17. Ekipi sta v končnico dvoboja vstopili izenačeni, več športne sreče pa so v odločilnih trenutkih imele Gorenjke.
Strelski voz obeh ekip sta naprej vlekli po dve rokometašici - Hana Gabrovšek (8 zadetkov) in Anja Jereb (9 zadetkov) pri Vrhniki ter Petra Kuralt (9 zadetkov) in strelka zmagovitega gola, Nika Ožegovič (10 zadetkov) pri Savi Kranju.

LESTVICA 1. ŽENSKE ROKOMETNE LIGE - KONČNICA (1. - 4. mesto)