25. 5. 2022

Kranjčanke so se od sezone poslovile s porazom

Rokometašice Save Kranja so sezono državnega prvenstva sklenile s porazom, na sredinem obračunu so klonile proti Vrhničankam.

Kranjčanke so v sredo gostovale na Vrhniki, kjer so odigrale svojo zadnjo tekmo v tej sezoni 1. ženske rokometne lige. Slab začetek je pomenil, da so si gostiteljice hitro priigrale visoko prednost, ki so jo brez težav ohranile do konca srečanja. Rezultat je po 60 minutah igre znašal 32:15 v korist Vrhničank.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, KONČNICA, 13. - 16. MESTO:

sreda, 25. maja:
ŠDRŠ VRHNIKA : RK SAVA KRANJ 32:15 (16:7)
Cankar 10 (5), Leben 8; Kuralt 4 (3), Bašič Sredič 3.

Za gostje so bile usodne že uvodne minute obračuna. Vrhničanke so povedle s 5:0, do 20. minute prednost povečale na osem golov (11:3), na glavni odmor pa so šle z zalogo devetih golov (16:7).  drugem delu srečanja se razmerje moči na igrišču ni spremenilo. Vrhničanke so nadaljevale z odločno predstavo, z uspešnimi napadi pa so prednost vztrajno povečevale. Deset minut pred koncem so imele varnih 15 golov prednosti, kar je pomenilo, da se bo zasedba Save Kranja od sezone 1. ženske rokometne lige poslovila s porazom.
V domači zasedbi se je z desetimi goli izkazala Jerneja Cankar, najboljša strelka Save Kranja pa je bila s štirimi zadetki Petra Kuralt.