26. 5. 2022

Litijanke z dvema točkama z zadnjega gostovanja v tej sezoni

Litijanke so se v četrtek zadnjič v tej sezoni 1. ženske rokometne lige odpravile na pot. Gostovale so v Velenju, domov pa so se vrnile bogatejše za dve točki.

Rokometašice Litije so večkrat povedle z ugodnejšo prednostjo, a so jih gostiteljice vztrajno lovile. Zadnji nalet je bil vseeno dovolj, da so se veselile pete zmage v končnici državnega prvenstva. Rezultat je na koncu znašal 32:29 v korist Zasavk.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, KONČNICA, 5. - 8. MESTO:

četrtek, 26. maja:
ŽRK VELENJE : ŽRD LITIJA 29:32 (15:17)
Ferenc 14 (5), Oder (3) in Žekič po 4; Kogovšek 10 (3), Hauptman 8 (2).

Ekipi Velenja in Litije sta obračun odprli enakovredno. Izenačeno predstavo je občinstvo spremljalo vse do 17. minute, ko so gostje po zadetku Blažke Hauptman prvič povedle za dva gola (10:8). V nadaljevanju so izbranke Boštjana Kogovška naredile še delni izid 5:1 in prednost še dodatno povečale (15:10). Končnico prvega dela srečanja so bistveno bolje odigrale gostiteljice, ki so ob polčasu zaostajale le še za dva gola (15:17). V drugem delu se je scenarij s prvega polčasa ponovil. Litijanke so si priigrale ugodno prednost (22:18), nato pa so Velenjčanke izenačile. Za 22:22 je zadela Nastja Ferenc in napovedala napet boj v zadnji četrtini tekme. Na plin so nato stopile rokometašice Litije in si na zadnjem gostovanju v tej sezoni priigrale dve točki.
14 golov Nastje Ferenc je bilo premalo za zmago domače zasedbe, deset zadetkov Mance Kogovšek pa je bilo na drugi strani dovolj za Litijanke.

Nastja Ferenc, rokometašica Velenja:
"Popravile smo napake s prejšnje tekme in izboljšale igro v obrambi. Na koncu so bile usodne tehnične napake. Litijankam smo se uspele približati, a so tekmice našo nezbranost in napake uspele izkoristiti."