28. 5. 2022

Celjankam drugo mesto 1. ženske rokometne lige

Boj za medalje v 1. ženski rokometni ligi je zaključen. Krimovke so že v petek dvignile pokal državnih prvakinj, končno drugo mesto pa so si priborile Celjanke, ki so zmagale na gostovanju v Novem mestu. Tretje mesto so osvojile Ajdovke, četrto pa Novomeščanke.

Največjo težo je v soboto nosil obračun med Novomeščankami in Celjankami. Obe ekipi sta imeli pred tekmo 31 točk, le eno manj od Mlinotesta Ajdovščine, kar je pomenilo, da bi zasedba, ki bi zabeležila zmago, osvojila končno drugo mesto v državnem prvenstvu. To je uspelo izbrankam Miše Marinček, ki so po štirih zaporednih porazih uspele priti do najpomembnejših dveh točk v tej sezoni.

Poleg odločilnega obračuna v boju za medalje so bili v soboto odigrani še trije dvoboji. Izolanke so dobile primorski derbi (30:24), Vrhničanke so premagale Zvezdo Logatec (27:21), Velenjčanke pa so klonile proti zasedbi Ptuja (33:30).

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, KONČNICA, 1. - 4. MESTA:

sobota, 28. maja:
ŽRK KRKA NOVO MESTO : ŽRK Z'DEŽELE 28:32 (15:14)
Novak 10 (1), Čopi 6; Vrček 7, Pišek in Strnad (2) po 6.

Prva polovica dvoboja v Novem mestu je bila izjemno izenačena. Prve so za dva gola povedle gostiteljice, v 28. minuti je za 14:12 zadela Erin Novak, z desetimi goli najboljša strelka tekme. Kljub temu da so se Novomeščanke na odmor odpravile z minimalno prednostjo (15:14), pa prva polovica tekme zanje ni bila ravno pozitivna. Izbranke Gašperja Kovača so namreč ostale brez slovenske reprezentantke Petre Kramar, ki si je poškodovala koleno. Odsotnost druge strelke Krke Novega mesta v tej sezoni državnega prvenstva se je gostiteljicam v uvodnih minutah drugega polčasa precej poznala. Celjanke so v 40. minuti vodile za tri zadetke (21:18), devet minut pozneje so imele pet golov naskoka, kar je bilo dovolj, da so se na koncu veselile zmage, ki jim je prinesla končno drugo mesto v 1. ženski rokometni ligi.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, KONČNICA, 5. - 8. MESTA:

ŽRK VELENJE : ŽRK PTUJ 30:33 (15:15)
Ferenc (4) in Černivec po 7; Kolenko 14 (6), Kreft 8.

Ptujčanke so v 12. minuti povedle prvič na tekmi, za 6:5 je zadela Danijela Kreft. V izenačenem nadaljevanju so si gostje sicer nekajkrat priigrale dva gola prednosti (10:8, 11:9, 12:10, 13:11), ob glavnem odmoru pa je bil izid poravnan na 15:15. Po vrnitvi na parket so izbranke Mateja Bračiča zaigrale odločneje. Tekmicam iz Velenja so le kratek čas dovolile, da so bile spredaj, same pa so si občutnejšo prednost priigrale v zadnji četrtini tekme, ko so vodile tudi za štiri gole, gostiteljice pa se jim niso več približale na manj kot dva zadetka.
Kar 14 golov je za Ptujčanke dosegla Minea Kolenko, osemkrat je v polno zadela Danijela Kreft. Po sedem golov pa sta za Velenjčanke zabili Nastja Ferenc in Adrijana Černivec.

Ana Jeras, rokometašica Velenja:
"Borile smo se do zadnje sekunde, zmanjkalo nam je nekaj sreče. Kljub temu smo vesele, da nam je uspelo ostati v najmočnejši ligi. Pred nami je zaslužen počitek, nato pa nadaljujejo s pripravami na novo sezono."

Minea Kolenko, rokometašica Ptuja:
"Čestitke ekipi za odigrano tekmo. Borile smo se tako v napadu kot v obrambi. Zaradi poškodb smo v Velenje prišle v okrnjeni zasedbi, kljub temu pa smo pokazale značaj in zasluženo slavile zmago."

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, KONČNICA, 9. - 12. MESTA:

ŽURD KOPER : ŽRK TRGO ABC IZOLA 24:30 (11:13)
Škabar 8 (1), Vatovec 4; Berzelak 9, Krese in Štritof (4) po 6.

Uvodne minute primorskega derbija so pripadle Izolankam. V deseti minuti so preko Ane Berzelak povedle za dva gola (6:4), a so Koprčanke že štiri minute pozneje izenačile na 7:7. Petminutni strelski premor je prekinila Taira Nadarevič, nato so gostje zadele še dvakrat in povedle za tri gole (10:7), z dvema zadetkoma naskoka pa so se odpravile na glavni odmor (13:11). Po vrnitvi na parket so izbranke Željka Zirduma zaostanek hitro izničile (13:13), niti igre pa so nato v svoje roke znova vzele rokometašice Trga ABC Izole, naredile so delni izid 6:1. Lepo prednost so v nadaljevanju ohranjale, pred zadnjimi desetimi minutami tekme so vodile za sedem golov (26:19), kar je bilo dovolj za končno zmago.
Najboljša strelka primorskega derbija je bila Ana Berzelak z devetimi goli, enkrat manj pa je zadela Metka Škabar

Vanja Marič, rokometašica Kopra:
"V tekmo smo vstopile borbeno in odločno. Prvi polčas smo odigrale, kot smo se dogovorile, v drugem pa je nastopila kriza. Čestitke soigralkam za borbo."

Ana Taeng On Čokelc, rokometašica Trga ABC Izole:
"Občutki po tekmi so fenomenalni. Nisem si predstavljala, da bomo tako končale in ponosna nem na soigralke. Prikazale smo dobro igro, boljšo obrambo in zasluženo smo zmagale."

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, KONČNICA, 13. - 16. MESTA:

RK ZVEZDA LOGATEC : ŠDRŠ VRHNIKA 21:27 (14:14)
Košir, Bole in Simšič po 3; Gabrovšek in Leben po 5.

Logatčanke in Vrhničanke so v soboto zadnjič v tej sezoni stopile na parket. Vse je kazalo, da gostiteljice ne bodo imele težav s tekmicami z Vrhnike. V 14. minuti so imele namreč štiri gole prednosti (9:5), a so se gostje uspele približati, v izdihljajih prvega polčasa pa je s sedmih metrov izenačila Špela Nusdorfer (14:14). Gostje v drugem delu srečanja na igrišču uveljavile svojo igro in prevzele vodstvo. Prednost so počasi povečevale, v 52. minuti so vodile za pet golov (21:16). Izbranke Tadeja Zbačnika niso več uspele ujeti priključka, dve točki pa sta tako odšli na Vrhniko.
V zmagovalni zasedbi sta bili strelsko najbolj razpoloženi Hana Gabrovšek in Klavdija Leben, ki sta zadeli petkrat. Za zasedbo Zvezde Logatca so bile trikrat uspešne Maja Košir, Brina Bole in Nika Simšič.

Tadej Zbačnik, trener Zvezde Logatca:
"Čestitke Vrhniki za zmago, v želji po ugodnem rezultatu smo pregoreli. Vesel sem, da j sezona končana, da smo zaključili brez zahtevnejših poškodb. Sezona je bila dolga, zato še enkrat čestitke rokometašicam."

Tara Jonovič, trenerka Vrhnike:
"Sezono smo odigrali tako, kot smo si želeli. Odlično je, da smo za konec zabeležili še eno zmago. Zdržali smo ritem tekme, a pričakovali smo drugačnega. Sezona je bila res dolga, lahko smo zadovoljni."
LESTVICA 1. ŽENSKE ROKOMETNE LIGE - KONČNICA (1. - 4. mesto)