5. 2. 2022

Sobotna dvoboja pripadla Ptujčankam in Koprčankam

Sobotna obračuna 1. ženske rokometne lige sta pripadla gostiteljicam. Ptujčanke so premagale Velenjčanke, Koprčanke pa Kranjčanke.

Uvodni obračun 15. kroga modre skupine med ekipama Ptuja in Velenja se je končal z rezultatom 26:22 v korist gostiteljic, ki so tako prišle do druge zmage v tej sezoni. Na tekmi 13. kroga zelene skupine pa sta se pomerili zasedbi Kopra in Save Kranja. Primorke so zmagale s 33:28 in tako ostajajo še neporažene.

Nedelja prinaša še tekmo med zasedbama Krke Novega mesta in Z'dežele.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 15. KROG:

sobota, 5. februarja:
ŽRK PTUJ : ŽRK VELENJE 26:22 (14:12)
Kolenko 11 (4), Bedrač, Rukelj in Planinc po 4; Kaltak 8, Jeras in Oder (4) po 4.

Prva polovica obračuna med Ptujčankami in Velenjčankami je bila izenačena. Najvišje vodstvo so imele gostiteljice prav ob odmoru, ko so vodile za dva zadetka (14:12).
V drugem polčasu je izbrankam Mateja Bračiča uspel delni izid 5:0, s katerim so si pred končnico tekme priigrale ugodnejše vodstvo (22:16). Velenjčankam v zadnjih desetih minutah rezultata niso obrnile, za končnih 26:22 pa je zadela Minea Kolenko.
Prav Kolenkova je bila tudi najboljša strelka Ptujčank. Zadela je enajstkrat. Na drugi strani je osem golov dosegla Ines Kaltak.
V 16. krogu ekipo Ptuja čaka obračun s Celjankami, zasedba Velenja pa se bo pomerila z s Trgom ABC Izolo.

Mia Želj, rokometašica Ptuja:
"Zelo sem ponosna na ekipo. V obrambi smo se borile in dve točki sta ostali doma. Vesela sem, da sem se pridružila Ptujčankam. Ponosna sem na vse."

Nika Oder, rokometašica Velenja:
"Trudile smo se. Preveč je bilo zgrešenih strelov, premalo smo bile zbrane. Žal zmage nismo odnesle domov. Upam, da bomo na prihodnjih tekmah pokazale boljšo igro v napadu ter bomo tako domov prinesle kakšno zmago."

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, ZELENA SKUPINA, 13. KROG:

ŽURD KOPER : RK SAVA KRANJ 33:28 (14:16)
Vatovec 9 (2), Škabar 5 (1); Štular 7 (4), Korošec 5.

Koprčanke so lov na deseto zmago v tej sezoni začele nekoliko neprepričljivo. Ekipa Save Kranj je v četrti minuti vodila s tremi goli prednosti (4:1), nato pa so se gostiteljice zbrale in naredile delni izid 6:0. Sledila je reakcija gostujočega trenerja Matije Mušiča, ki je zahteval minuto odmora. V nadaljevanju so gostje strnile svoje vrste. Do odmora so rezultat obrnile v svojo korist. Po polovici tekme so vodile s 16:14.
V drugem delu srečanja so vodstvo znova prevzele Koprčanke. Največ so vodile za šest, na koncu pa zmagale s petimi goli prednosti (33:28).
K zmagi gostiteljic je največji delež prispevala Karin Vatovec, ki je devetkrat premagala nasprotno vratarko, za Kranjčanke pa je sedemkrat zadela Katra Štular.
Naslednja preizkušnja vodilne Koprčanke čaka v Mariboru, kjer se bodo pomerile z ekipo Branika Maribora. Zasedba Save Kranja bo gostovala na Vrhniki.

Nikolina Babič, rokometašica Kopra:
"Tekma je bila napeta vseh 60 minut. Čestitala bi soigralkam za uspešno predstavo in končno zmago."

Luka Pikovnik, pomočnik trenerja Save Kranja:
"V uvodnih minutah smo imeli malo treme, potem smo se sestavili v obrambi, steklo pa je tudi v napadu. V drugem polčasu je ekipa Kopra pokazala zobe. Nismo bili pravi v obrambi, prejeli smo veliko lahkih zadetkov. To nas je stalo točke."