Show menu

Novice - Sep 2009

9. 9. 2009

Slovenski reprezentant Dragan Gajič odhaja iz Ljubljane v Zagreb

9. 9. 2009 - Desno krilo slovenske reprezentance in začasni član ljubljanskega Slovana, Dragan Gajič, odhaja k hrvaškemu prvaku Zagrebu, kjer bo družbo delal že dvema Slovencema. V CO Zagreb namreč že igrata Gorazd Škof in Zoran Lubej. Petindvajsetletni Celjan naj bi zvečer že opravil trening z novimi soigralci.
9. 9. 2009

Krim Mercator začenja z nastopi v regionalni ligi

9. 9. 2009 - Drevi se za rokometašice Krima Mercatorja začenja nova sezona v regionalni ligi (WRHL), ko v dvorano na Galjevici prihaja avstrijski Hypo. Že v nedeljo je bila odigrana tekma tretjega kroga med Lokomotivo Zagreb in Ljubuškim.
8. 9. 2009

Slovan v novo sezono z višjim proračunom in razširjenim igralskim kadrom

8. 9. 2009 - Rokometaši Slovana so v minuli sezoni osvojili peto mesto v državnem prvenstvu, tudi letos pa imajo zelo visoke cilje. Ljubljančani so se igralsko okrepili, poleg tega pa so nekoliko povečali tudi proračun, ki za sezono 2009/10 znaša okoli 500.000 evrov.
8. 9. 2009

Izžrebana para osmine finala letošnjega pokala Slovenije za ženske

8. 9. 2009 - Na sedežu Rokometne zveze Slovenije sta bila danes izžrebana para osmine finala pokala Slovenije za ženske. Pomerili se bosta Ajdovščina in Hrpelje-Kozina ter Olimpija in Zagorje. Predviden termin tekem je 7. oktober 2009. Vse ostale sodelujoče ekipe, ki niso bile izžrebane, so se s tem že uvrstile v četrtfinale.
7. 9. 2009

Zadnjih pet vstopnic za ligo prvakov oddanih, v skupini z Gorenjem še Poljaki

7. 9. 2009 - Liga prvakov v sezoni 2009/10 je konec tedna po končanih kvalifikacijskih turnirjih dobila še zadnjih pet udeležencev. S tem so zadnjega nasprotnika v skupini B dobili tudi rokometaši Gorenja iz Velenja - to je poljski klub Vive Kielce.
7. 9. 2009

Torek prinaša žreb osmine finala pokala Slovenije za ženske

7. 9. 2009 - Na sedežu Rokometne zveze Slovenije bo v torek, 8. septembra ob 10. uri opravljen žreb osmine finala pokala Slovenije za ženske za sezono 2009/10. V letošnjem tekmovalnem letu v pokalu sodeluje deset ekip.

V rubriki Intervju gostuje slovenski reprezentant in član Gorenja Jure Natek

7. 9. 2009 - Slovenski reprezentant Jure Natek se je po dveh letih pri francoskem Chamberyju vrnil v domovino. Oblekel je dres Gorenja Velenja ter že na uvodu v sezono, ko se je v Mariboru igral superpokal, navdušil ljubitelje rokometa.

Intervju z Juretom Natkom

7. 9. 2009 - Po dveh letih v Franciji se je slovenski reprezentant Jure Natek vrnil v domovino. Potem ko je pred leti naslove slovenskega prvaka osvajal s Prulami 67 in Celjem Pivovarno Laško, bo 27-letni Ljubljančan to poskušal še v dresu "os". Desni zunanji igralec je v Velenju še kako dobrodošel. Mož, ki je nedavno tega obljubil večno zvestobo svoji dolgoletni sopotnici, je z zrelostjo in izkušnjami pomemben košček v mozaiku Ivice Obrvana. To je dokazal že ob osvojitvi prve lovorike v novi sezoni, na superpokalu v Mariboru.
16. 7. 2009

Intervju s trenerjem kadetske reprezentance Tomažem Juršičem

16. 7. 2009 - Tokrat v rubriki Intervju gostimo trenerja kadetske moške reprezentance, ki je na nedavnem odprtem evropskem prvenstvu na Švedskem osvojila prvo mesto ter se domov vrnila z zlatim odličjem. Tomaž Juršič šele sedaj počasi dojema, kako vrhunski rezultat so dosegli.
6. 9. 2009

Celjski rokometaši izgubili proti Kadettnu in ostali brez lige prvakov

6. 9. 2009 - Rokometaši Celja Pivovarne Laško so se v tretjem krogu kvalifikacij za uvrstitev v ligo prvakov v Leonu pomerili s švicarskim klubom Kadetten. Zmagali so Švicarji z 31:27 (13:12), kar pomeni, da so se Celjani dokončno poslovili od lige prvakov in bodo letos igrali v evropskem pokalu EHF. V ligo prvakov se je uvrstil Reale Ademar Leon, ki je zbral enako število točk kot Kadetten, a je imel boljšo razliko v zadetkih.