Show menu

Novice - Apr 2010

24. 4. 2010

Rokometašice Krima Mercatorja so predčasno osvojile že 16. naslov slovenskih prvakinj

24. 4. 2010 - Z zmago proti Celeii Žalec (30:18) v gosteh so rokometašice Krima Mercatorja predčasno postale nove (stare) slovenske rokometne prvakinje. Tri kroge pred koncem imajo namreč pred drugouvrščeno Olimpijo že nedosegljivih sedem točk prednosti.
23. 4. 2010

Rokometaši Slovana v Lizbono po ugodno izhodišče v polfinalu pokala challenge

23. 4. 2010 - Rokometaše ljubljanskega Slovana v soboto ob 20. uri po slovenskem času v Lizboni čaka prva polfinalna tekma evropskega pokala challenge s portugalskim Sportingom. Moštvo trenerja Borisa Deniča si želi na prvi tekmi iztržiti čim boljši rezultat pred povratnim dvobojem na Kodeljevem.
23. 4. 2010

Kapetan slovenske moške reprezentance Uroš Zorman letos znova pripravlja poletni tabor

23. 4. 2010 - "V zadnjih dveh letih smo dvakrat pripravili poletni rokometni tabor v sklopu moje rokometne akademije. Otroci in mladostniki so bili tako zelo navdušeni, da ga letos ne smemo izpustiti," pravi član Celja Pivovarne Laško in kapetan slovenske moške članske reporezentance Uroš Zorman. Poletni tabor letos pripravlja v Indijanski vasi Term Čatež.
22. 4. 2010

Slovenija je dobila nove prvake in prvakinje osnovnih šol

22. 4. 2010 - Minuli teden je Slovenija dobila osnovnošolske prvake in prvakinje v rokometu. Naslov prvakov med fanti je osvojil OŠ Ljudski vrt, pri deklicah pa so bile najuspešnejše učenke OŠ Nove Jarše.
21. 4. 2010

V ponedeljek, 26. aprila, bo kadetska reprezentanca opravila dva treninga

21. 4. 2010 - Moška kadetska reprezentanca pod vodstvom Tomaža Juršiča bo v okviru priprav na kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2010 opravila dva treninga. V ponedeljek, 26. aprila, se bo mudila v Velenju.
21. 4. 2010

Poleti seminar usposabljanja za trenerje in obnavljanje licence

21. 4. 2010 - Za vodenje ekipe v tekmovanjih Rokometne zveze Slovenije trenerji potrebujejo ustrezno licenco za določen nivo tekmovanja. Za pridobitev licence je potrebna ustrezna usposobljenost oziroma izobrazba, ki jo trenerji lahko pridobijo na tečajih oziroma usposabljanjih. Ti bodo, kot vselej, letos poleti.
20. 4. 2010

Na Dunaju izpeljali nepopoln žreb finalnih dvobojev v evropskih pokalih za ženske

20. 4. 2010 - Na sedežu Evropske rokometne zveze (EHF) so danes izžrebali gostitelje prvih finalnih tekem v vseh štirih pokalnih tekmovanjih v ženski konkurenci. V ligi prvakinj se bosta Viborg in Oltchim Valcea najprej pomerila na Danskem, žrebanje pa je bilo nepopolno.
18. 4. 2010

Slovenski mladinci v Podčetrtku premagali tudi Švede in osvojili prvo mesto v kvalifikacijah za EP, nagradi za Marguča in Lesjaka

18. 4. 2010 - Slovenska moška mladinska reprezentanca je v Podčetrtku na najlepši način zaključila s kvalifikacijami za nastop na Euru 2010 na Slovaškem. Pred velikim številom gledalcev je v boju za prvo mesto premagala favorizirane Švede s 27:25 (12:9). Slovenija, ki jo vodi selektor Slavko Ivezič, si je tako priborila julijski nastop na evropskem prvenstvu.
18. 4. 2010

Znani skoraj vsi potniki na mladinsko evropsko prvenstvo na Slovaškem

18. 4. 2010 - Minuli konec tedna so se po Evropi igrali kvalifikacijski turnirji za nastop na evropskem prvenstvu za mladince do 20 let, ki ga bo med 29. julijem in 8. avgustom gostila Slovaška. Slovenija in Švedska sta se tja prebili iz skupine 2.

V finalu letošnje evropske lige prvakinj bosta igrala Oltchim Valcea in Viborg

18. 4. 2010 - Finalista letošnje evropske lige prvakinj sta Viborg in Oltchim Valcea. Danke so bile v polfinalu uspešnejše od norveškega Larvika, Romunke pa od madžarskega Györija.