Show menu

Novice - Jun 2015

8. 6. 2015

Kdo bo novi prvak v rokometu na mivki?

8. 6. 2015 - Pod okriljem Rokometne zveze Slovenije se bo tudi letos odvilo državno prvenstvo v rokometu na mivki. Ledino prvakov tega športa sta lani zaorala RD Koper 2013 v moški in RK Mivka v ženski konkurenci, njuni nasledniki pa bodo znani 21. junija, ko se bo v Ajdovščini odvil finalni turnir. Letošnje prvenstvo je hkrati tudi sito, preko katerega bosta izbrani moška in ženska državna reprezentanca, ki se bosta od 28. avgusta do 6. septembra udeležili prvih sredozemski iger športov na plaži v Pescari.
8. 6. 2015

Na Slovaško odločno po zmago, selektor Vujović izbral 16 igralcev

8. 6. 2015 - Slovenska moška rokometna reprezentanca bo danes v Zrečah končala prvi del priprav za predzadnjo kvalifikacijsko tekmo za nastop na evropskem prvenstvu prihodnje leto na Poljskem. V torek zjutraj se bo z avtobusom odpravila do 700 km oddaljenega Prešova, slovaško-slovenski obračun pa se bo v sredo, 10. junija, pričel ob 17. uri.
7. 6. 2015

Francozinje na prvi tekmi dodatnih kvalifikacij za SP premagale Slovenijo

7. 6. 2015 - Na prvi tekmi dodatnih kvalifikacij za nastop na SP 2015 na Danskem je ženska članska reprezentanca Slovenije igrala proti Franciji in v Brestu izgubila z 20:27 (11:15). Povratna tekma bo v soboto, 13. junija, v Velenju.
5. 6. 2015

Slovenke v boj s Francijo za vozovnico za SP na Danskem

5. 6. 2015 - V dodatnih kvalifikacijah za uvrstitev na decembrsko SP, ki bo na Danskem, se bo ženska članska reprezentanca Slovenije srečala s Francijo. Prva tekma bo v nedeljo, 7. junija, ob 17. uri v Brestu, povratna pa v soboto, 13. junija, ob 16. uri v Velenju.
25. 5. 2015

Slovenske rokometašice začele misijo Francija

25. 5. 2015 - Slovensko žensko rokometno reprezentanco v začetku prihodnjega meseca čakata dve tekmi s Francijo v okviru dodatnih kvalifikacij za nastop na letošnjem svetovnem prvenstvu na Danskem. Prva tekma bo 7. junija v francoskem Brestu, povratna pa 13. junija v Velenju.
4. 6. 2015

Slovenski rokometaši so se zbrali v Zrečah

4. 6. 2015 - Slovenska moška rokometna reprezentanca se je danes ob 13. uri zbrala v svojem tradicionalnem taboru v Zrečah in začela priprave za zadnji tekmi proti Slovaški in Latviji v okviru kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu prihodnje leto na Poljskem. Tekma s Slovaško bo 10. junija v Prešovu, tri dni kasneje pa v Velenje prihaja Latvija.
3. 6. 2015

Miha Zarabec najboljši igralec, Klemen Ferlin in Matevž Skok najboljša vratarja, Bojan Čudič najboljši strelec 1. NLB Leasing lige v sezoni 2014/15

3. 6. 2015 - Rokometna zveza Slovenije in združenje klubov 1. NLB Leasing lige sta opravila izbor najboljših posameznikov za preteklo sezono 1. NLB Leasing lige. Za najboljšega igralca in vratarja so glasovali trenerji prvoligaških klubov, ki so največ glasov namenili Mihi Zarabcu (Celje Pivovarna Laško), lovoriko za najboljšega vratarja sezone pa si bosta razdelila Matevž Skok (Celje Pivovarna Laško) in Klemen Ferlin (Gorenje). Lovorika za najboljšega strelca lige je spet pripadla Bojanu Čudiču (Jeruzalem Ormož).
31. 5. 2015

Dekleta Naklo Peko Tržiča so državne prvakinje v kategoriji kadetinj

31. 5. 2015 - Dvorana na Kodeljevem je bila ta konec tedna prizorišče zanimivega dogajanja na zaključnem turnirju štirih najboljših v kategoriji kadetinj. Tekme so bile izenačene, največ pa so pokazale igralke Naklo Peko Tržiča, ki so ob koncu osvojile naslov državnih prvakinj.
31. 5. 2015

V kategoriji starejših dečkov A so naslov prvaka osvojili igralci Urbanscape Loke

31. 5. 2015 - Z zaključnim turnirjem štirih najboljših v kategoriji starejših dečkov A je padel zastor na klubsko sezono v moških kategoriji. Naslov najboljših je pripadel gostiteljem, mladim igralcem Urbanscape Loke.