Show menu

Novice - Okt 2020

8. 10. 2020

Krimovke odpotovale v Francijo

8. 10. 2020 - Slovenske prvakinje, rokometašice Krima Mercatorja, v soboto čaka drugo evropsko gostovanje v ligi prvakinj. Po Rusiji se Ljubljančanke odpravljajo v Francijo, tokratni tekmec bodo rokometašice Metza.
6. 10. 2020

Vrata odprla Hiša rokometne akademije Trima Trebnjega

6. 10. 2020 - Minuli petek so se odprla vrata Hiše rokometne akademije RK Trimo Trebnje. Simbolično odprtje objekta v obsegu 430 kvadratnih metrov in 150.000 evrov skupne investicije je opravila članska ekipa RK Trimo Trebnje, direktor podjetja Alva d.o.o. in podpredsednik kluba Jure Višček, predsednik kluba Anton Janc ter župan Občine Trebnje Alojzij Kastelic.
6. 10. 2020

Igralec meseca septembra je Aleš Zemljič!

6. 10. 2020 - Rokometaši ormoškega Jeruzalema so odlično začeli novo sezono Lige NLB, saj so na dosedanjih petih tekmah zmagali štirikrat. Tri uspehe so nanizali v oktobru, ko je med vratnicama blestel šele 18-letni Aleš Zemljič. Mladi vratar, ki so ga navijači izbrali tudi za najboljšega posameznika 3. kroga, je vodstvo tekmovanja sedaj izbralo tudi za najboljšega igralca meseca oktobra med slovensko prvoligaško smetano.
4. 10. 2020

Obračun neporaženih v Celju prestavljen!

4. 10. 2020 - V nedeljo bi moralo Celje gostiti derbi še neporaženih ekip Lige NLB. Obračun je zaradi preventivnih zdravstvenih razlogov odložen.
3. 10. 2020

LL Grosist Slovan na mestnem derbiju do prvih točk

3. 10. 2020 - Rokometaši LL Grosista Slovana so se v 5. krogu razveselili prve zmage po povratku v Ligo NLB. Na mestnem derbiju so na Galjevici s 30:26 ugnali domačo Ljubljano. Na drugi sobotni tekmi je po tesni končnici Jeruzalem Ormož v gosteh strl odpor novomeške Krke.

Slovenj Gradec prekini niz Mariborčanov

2. 10. 2020 - Rokometaši Slovenj Gradca so v petek vpisali tretjo zmago v tej sezoni Lige NLB. Na gostovanju v Mariboru so zanesljivo opravili z gostitelji, ki so bili pred tekmo na visokem četrtek mestu lestvice. Korošci so bili boljši s 30:26.
2. 10. 2020

Članice na treningu obiskal predsednik RZS

2. 10. 2020 - Ženska članska reprezentanca je v sredo začela s prvim ciklusom priprav na decembrsko evropsko prvenstvo. Izbrani vrsti so se v minulih dneh pridružile še zadnje igralke, tako da reprezentanca pod vodstvom Uroša Bregarja sedaj trenira v polni razpoložljivi zasedbi.

Svetovno prvenstvo za kadetinje prestavljeno v leto 2021

2. 10. 2020 - Izvršni odbor Mednarodne rokometne zveze (IHF) je v sredo odločil, da zaradi trenutne zdravstvene situacije še tretjič prestavi svetovno prvenstvo za kadetinje. Slednje bi moralo decembra potekati na Hrvaškem, sedaj pa je pomaknjeno v leto 2021, pri čemer točen termin še ni znan.

Rokometašice Krima v roza oktobru s podporo Europi Donni

2. 10. 2020 - Rokometašice Krima Mercatorja bodo v tem mesecu vse tekme na mednarodni ravni igrale v roza dresih in tako izrazile podporo slovenskemu združenju za boj proti raku dojk Europa Donna. Ljubljanska ekipa bo se v ligi prvakinj pomerila s francoskim Metzom (10. oktober), nemškim Bietigheimom (17. oktober) in madžarskim Ferencvarosem (24. oktober).

Trebanjcem zahtevna skupina Lige EHF

2. 10. 2020 - Rokometaši trebanjskega Trima so na današnjem žrebu na sedežu Evropske rokometne zveze (EHF) na Dunaju dobili tekmece v skupinskem delu evropske lige. Dolenjska ekipa bo nastopila v skupini D, v njej so tudi madžarska Tatabanya, švicarski Kadetten Schaffhausen, makedonski Eurofarm Pelister, nemški Rhein-Neckar Löwen in danski GOG Gudme.