Show menu

Novice - Sep 2020

24. 9. 2020

Žalčankam po preobratu lokalni derbi s Celjankami

24. 9. 2020 - S četrtkovim lokalnim derbijem v Žalcu se za rokometašice v 1. ženski rokometni ligi začenja 4. krog. Domači zasedbi Zelenih dolin se bo zoperstavila celjska ekipa Z'dežele. Obračun, ki se bo začel ob 19.30, bo mogoče spremljati tudi v neposrednem spletnem prenosu na Facebooku žalskega kluba.
24. 9. 2020

Celjani brez moči v katalonski prestolnici

24. 9. 2020 - Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na tekmi drugega kroga skupinskega dela evropske Lige prvakov v gosteh izgubili z Barcelono z 28:42 (14:21). Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu v četrtek, 1. oktobra, gostila nemški Kiel.
23. 9. 2020

Zbor članic prestavljen na sredo, dodatno vpoklicana Juričeva

23. 9. 2020 - V sklopu prihajajočega EHF reprezentančnega tedna se bo zbrala ženska članska reprezentanca. Po prvotnih načrtih bi s prvim ciklusom priprav na decembrsko evropsko prvenstvo izbranke selektorja Uroša Bregarja marale začeti v nedeljo, a je prišlo do manjšega zamika. Slovenske rokometne asinje se bodo po novem zbrale v sredo in na Štajerskem ostale do nedelje.
23. 9. 2020

Slovenski šport, vse najboljše!

23. 9. 2020 - Danes, v sredo, 23. septembra, prvič obeležujemo nov slovenski praznik – Dan slovenskega športa. Na pobudo Olimpijskega komiteja Slovenije – Združenja športnih zvez je ta dan uradno obeležil Državni zbor Republike Slovenije potrdil sredi junija.
22. 9. 2020

Celjski rokometaši z mešanimi občutki v Barcelono

22. 9. 2020 - Pred rokometaši Celja Pivovarne Laško je druga tekma v ligi prvakov. Pred tednom dni se jim ni izšlo, v praznem Zlatorogu so morali priznati premoč danskemu Aalborgu, v četrtek pa jih ob 20.45 čaka gostovanje v Barceloni. Slovenski prvaki z mešanimi občutki odhajajo na Pirenejski polotok, njihova edina želja pa je, da se ne ponovi lanska tekma.
22. 9. 2020

Rokometašice iz Izole z novim generalnim sponzorjem

22. 9. 2020 - Ženski rokometni klub Izola v preostanek sezone vstopa s pomembno okrepitvijo. Ta jih ni doletela na igrišču, pač pa med sponzorji. Generalni sponzor kluba je postalo podjetje Trgo ABC iz Kopra, ki deluje na področju avtomobilizma.
22. 9. 2020

Krimovke v karanteni, tekme prestavljene

22. 9. 2020 - Rokometašice Krima Mercatorja so minuli konec tedna v Rusiji odigrale drugo tekmo Lige prvakinj in z zadetkom v zadnji sekundi osvojile prvo točko v najbolj kakovostnem ženskem klubskem tekmovanju. Žal pa je dvoboj med Ljubljančankami in rokometašicami iz Rostov-Dona poleg veselja prinesel tudi skrb v teh že tako večini nič kaj prijaznih časih. Na poti v domovino se je na testiranju na letališču v Frankfurtu namreč izkazalo, da je ena oseba v Krimovi delegaciji bila pozitivna na virus Covid-19.
11. 9. 2020

Člani SP začenjajo v Aleksandriji proti Južni Koreji

11. 9. 2020 - Po sobotnem žrebu so znane tudi ostale podrobnosti začetka januarskega svetovnega prvenstva v Egiptu. Slovenska moška članska reprezentanca bo uvodoma nastopala v mestu Borg El-Arab, ki se nahaja v pokrajini Aleksandrija. V skupini H, od koder bodo v drugi del napredovale tri reprezentance, se bo najprej pomerila z Južno Korejo, nato Rusijo in nazadnje z Belorusijo.
21. 9. 2020

Prva tekma odpovedana, prihodnji torek Trebanjci za skupinski del Lige EHF

21. 9. 2020 - Evropska rokometna zveza je danes uradno sporočila odločitev, da bo prva tekma 2. kroga kvalifikacij med RK Trimo Trebnje in Balatonfuredi KSE, zaradi okužbe s koronavirusom v madžarski ekipi, odpovedana.
19. 9. 2020

Trebanjcem derbi v Ribnici

19. 9. 2020 - Sobota je v Ligi NLB prinesla derbi v Ribnici, kjer so gostovali rokometaši Trima Trebnjega. Ti so s preobratom na začetku drugega polčasa prišli do lepe prednosti in jo zadržali vse do konca. Obračun drugo- in tretjeuvrščenega moštva minule sezone se je končal z rezultatom 29:32.