24. 3. 2024

Celjani zanesljivo odpravili Dobovo

Na predzadnji tekmi 20. kroga Lige NLB so se od vodstvom novega trenerja zmage veselili rokometaši Celja Pivovarne Laško. Ti so s 45:29 ugnali Dobovo.

Zadnja tekma kroga bo na sporedu v sredo, ko se bosta pomerili zasedbi Ljubljane in Krke.
LIGA NLB, 20. KROG
Nedelja, 24. marec:
RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO : RK DOBOVA 45:29 (27:12)
Marguč 10, Perić 9 (2); Kozolić 6, Rantah 5 (4).

Igralec tekme: Mai Marguč (RK Celje Pivovarna Laško)

Celjani so se na dvoboju z zadnjeuvrščeno ekipo lige merili z novim trenerjem. Po odstopu Alema Toskića bo ekipo do konca sezone vodil Klemen Luzar. Njegovi izbranci so po slabših izidih jezo stresli na Dobovo in že po dobrih desetih minutah je bilo jasno, kdo bo zmagovalec. Celje je prišlo do 15. zmage in na tretjem mestu za vodilnim Trebnjem zaostaja za štiri točke, za Gorenjem, ki ima tekmo manj, pa za dve.
V celjskem Zlatorogu so gledalci spremljali igro mačke z mišjo. Kam se bo obrnila tekma, je bilo jasno po dobrih desetih minutah, ko so domači vodili že z 12:3. Polčas so dobili kar za 15 zadetkov.
Čeprav je bilo razmerje moči ob gromozanski razliki v drugem polčasu malce bolj izenačeno, so Celjani prišli tudi do 20 zadetkov naskoka, kar je bila najvišja prednost.
Pri domačih je Mai Marguč dosegel deset zadetkov, Luka Perić je dodal enega manj. Matija Kozolić je bil s šestimi goli najboljši pri gostih.
Celje bo v 21. krogu prihodnjo soboto gostovalo pri Slovenj Gradcu, Dobova pa bo tekmo tistega kroga igrala šele v začetku maja doma proti Gorenju.

IZJAVI PO TEKMI:

Klemen Luzar, trener RK Celje Pivovarna Laško:
"Hvala igralcem, ki so mi pripravili takšen debi. Danes smo odigrali dobro tekmo, v teh dveh dneh, ki smo jih imeli skupaj, smo delali predvsem na obrambi in prav z dobro obrambo, smo prihajali do lahkih zadetkov iz protinapadov. To je dobra osnova za naslednje tekme."

Matija Kozolić, rokometaš RK Dobova:
"Čestitke Celju za zasluženo zmago. Slabo smo odprli tekmo in Celjani so hitro povedli z več goli razlike. Težko smo prihajali do izdelanih metov in Celjani so povečevali svojo prednost. Nam je zmanjkalo malo širine."