10. 4. 2024

Krka v zadnjih minutah do zasuka in zmage

V sredo se je v Novem mestu z zaostalo tekmo nadaljeval 21. krog Lige NLB. Krka je v zadnjih minutah pripravila zasuk in Riko Ribnico ugnala s 30:29.
LIGA NLB, ZAOSTALA TEKMA 21. KROGA
Sreda, 10. april:
MRK KRKA : RD RIKO RIBNICA 30:29 (15:16)
Stanojević 7, Majstorović 5 (2); Knavs 12 (2), Ljevar 5.
STATISTIKA

Igralec tekme: Jure Blažević (MRK Krka)

Novomeški rokometaši so v napetem obračunu v končnici pred domačimi gledalci izvlekli 12. zmago v sezoni in tretjo zapovrstjo. Z 28 osvojenimi točkami so utrjeni na četrtem mestu prvenstvene lestvice, dve več imajo od ormoškega Jeruzalema in pet manj od Celja Pivovarne Laško.
Ribničani po porazu, devetem v sezoni, ostajajo na sedmem mestu na razpredelnici (22 točk). Tudi gostje so po treh zaporednih porazih nato dvakrat zapored zmagali in tekmo pričakali v dobri formi, a se danes ni izšlo po njihovih načrtih.
Domači rokometaši so dvoboj dobro odprli in povedli s 3:0 in 4:1. Počasi so prebudili tudi gostje in v 18. minuti najprej izenačili na 7:7, po golu Uroša Knavsa pa povedli z golom prednosti. Sledil je izenačen dvoboj, nekajkrat so Ribničani imeli po en gol prednosti, tudi na glavni odmor so gostujoči rokometaši odnesli gol prednosti (16:15).
Po odmoru so Ribničani hitro povišali na +3 (18:15). Novomeščani so nato izenačili na 19:19 in v nadaljevanju je bil obračun spet povsem izenačen. Slabih deset minut pred koncem je bilo 24:24, pet minut pred iztekom časa pa 27:27. Z golom Brina Cimermana so Ribničani povedli z dvema goloma prednosti (29:27), a je Krka spet izenačila pri 29:29 z golom Tilna Kukmana.
Domači so nato 20 sekund pred koncem po minuti odmora zadeli za 30:29, natančen je bil Nace Zajc. Še zadnji napad je na voljo imela Ribnica, a jim ta ni prinesel zadetka in napet obračun se je končal z domačo zmago Krke.
Pri Krki je bil s sedmimi goli najuspešnejši Veljko Stanojević, Marko Majstorović jih je pristavil pet. Na drugi strani je Knavs dosegel 12 zadetkov, petkrat je bil uspešen Leon Ljevar.
V naslednjem, 22. krogu bodo Novomeščani gostovali pri Celju Pivovarni Laško, Ribničani pa bodo doma gostili Urbanscape Loko.

IZJAVI PO TEKMI:

Tilen Kukman, rokometaš MRK Krka:
"Ta zmaga nam res veliko pomeni v boju za končno četrto mesto in vesel sem, da nam je uspelo, vendar nas do tja čaka še težka pot."

Uroš Knavs, rokometaš RD Riko Ribnica:
"Pričakovali smo težko tekmo, ki smo jo začeli slabo, a smo potem Krko ujeli in do zadnjih desetih sekund tekme držali vodstvo. Na koncu se nam ni izšlo, bilo pa je tudi nekaj športne sreče za domačine. Mi smo prikazali dobro partijo, a je Krka dobra in kakovostna ekipa. Če ne bi na koncu naredili nekaj napak, bi se zagotovo dveh točk veselili mi. Gremo naprej, še bo potrebno nabirati točke."