28. 1. 2007

Slovenija za deveto mesto na SP

Slovenija – Poljska 27:38 (13:17)
Halle – Štadion Gerry Weber. 5600 gledalcev. Sodnika: Hakansson in Nilsson (Švedska).Slovenija: Škof (1 obramba), Lapajne (12 obramb – 1 x 7m); Kozlina 4, Backovič, Ivančič 1, Jovičič 3, Kozomara, Gajič 8, Mlakar 5, Natek 2, Kavaš 3, Špiler, Brumen, Rutenka 1 (1). Selektor: Kasim Kamenica. Poljska: Szmal (17 obramb), Weiner (1 obramba); K. Lijewski 1, Kuchczynski 5, Jachlewski 2, Tkaczyk 2, Bielecki 7, Siodmiak 1, Wleklak 1, Jurecki 5, Jurasik 1, Kuptel, M. Lijewski 12. Selektor: Bogdan Wenta. Sedemmetrovke: Slovenija 1 (1), Poljska 1 (0). Izključitve: Slovenija 4, Poljska 4 minute. Igralec tekme po izboru IHF: Marcin Lijewski (Poljska).
Tudi v četrti tekmi drugega dela SP je Slovenija doživela poraz. Poljska je bila premočna za nenatančne varovance selektorja Kasima Kamenice, ki so vložili ogromno truda, a je bilo to premalo za bolj enakovreden boj. Tokrat sta na tribuni ob Dušanu Podpečanu, ki ni prijavljen za SP, sedela Luka Žvižej in Zoran Lubej. Slovenski rokometaši so v 12. minuti vodiliše s 5:4, v nadaljevanju pa jim je popustila koncentracija in poljski ostrostrelci z zunanjih položajev so prišli do izraza. Tokrat je brez zadetka iz igre ostal Sergej Rutenka, brez njegova učinka pa bolje ni moglo biti. Slovenska klop je poizkušala z menjavami poiskati najbolj razpoložene igralce, Beno Lapajne v vratih ter Dragan Gajič in Matjaž Mlakar v napadu, pa so bili premalo. Poljsko je Slovenija lani gladko premagala na EP v Švici, a v zdesetkani zasedbi ni bila kos zvezdnikov, ki si kruh služijo v najboljših klubih bundeslige. V nadaljevanju se je pri tekmecu razigral Marcin Lijewski, ki je kot za šalo preskakoval obrambo 6-0 in se pri koncu ustavil pri kar 12 zadetkih. Slovenci so v zadnjih minutah popustili in Poljska je prišla do visoke zmage ter prvega mesta v skupini I. Slovenijo zdaj v torek, 30. januarja ob 15. uri, čaka tekma za deveto mesto. Tudi v primeru poraza bo moška reprezentanca dosegla doslej največji uspeh v zgodovini nastopov na svetovnih prvenstvih. “Poljski čestitke za zasluženo zmago in želim ji veliko sreča v nadaljnjem tekmovanju. Po porazu z Islandijo smo se nocoj želeli prikazati v čim boljši luči in tekmo so fantje odigrali po najboljših močeh,” je po tekmi povedal Boris Denič, pomočnik slovenskega selektorja.