16. 8. 2007

V drugem krogu SP v Makedoniji remi Slovenije na tekmi z Rusijo

Slovenija - Rusija25:25 (15:14)
Skopje - Športna dvorana Kale. 600 gledalcev. Sodnika: Leifsson in Palsson (oba Islandija).
Slovenija: Skok (18 obramb - 2 x 7m), Karpan; Šimič 3, Bezjak 3, Žuran, Kleč, Dolenec, Skube 8, Muhovec 1, Gregorc 4, Furlan 5 (2), Klepej, Obajdin 1. Trener: Janez Ilc.
Rusija: Bogdanov (15 obramb - 1 x 7m), Djatčenko; Andrejev 1, Tatarintsev 2, Aslanian 1, Maksimov 1, Mirzov 4 (2), Nasirov 2, Makarov 3, Šiškarev 1, Atman 3, Fedisko 4, Samarskij, Gončarov 3. Trener: Valeri Kotčetkov.
Sedemmetrovke: Slovenija 3 (2), Rusija 4 (2).
Izključitve: Slovenija 6, Rusija 6 minut.

Derbi drugega kroga skupine C med Slovenijo in Rusijo se je končal brez zmagovalca, čeprav bi lahko slavili obe ekipi. Na tribuni sta ostala lažje poškodovana Hartman in Cehte, Rusi pa so bolje pričeli tekmo in v 11. minuti povedli s 7:5. Slovenija je prvič povedla v 17. minuti, pri izidu 9:8, a je sledil preobrat. Ruska obramba ni našla rešitve za razigranega Skubeta, ki je v prvem polčasu dosegel kar sedem zadetkov. V nadaljevanju sta se razigrala oba vratarja, končnica pa je bila izjemno dramatična. V 58. minuti je Gregorc zadel za vodstvo Slovenije s 25:24, Rusi so nato zapravili sedemmetrovko, naši pa napad za zmago. Po napačni podaji je tekmecem uspelo izenačiti, našim pa je za zadnji napad ostala skoraj cela minuta, a je bila obramba Rusov premočna.
Mlade Slovence zdaj čaka derbi s Hrvaško, ki bo v sredo ob 21. uri, po dnevu počitka pa še tekma z Bolgarijo.