30. 11. 2008

Še tretja zmaga

Slovenske rokometašice so morale v svoji četrti tekmi na kvalifikacijskem turnirju v Črni Gori, pokazati vse svoje znanje, da so prišle do tretje zmage. Finke so v prvem polčasu navdušile občinstvo z zelo domiselno in atraktivno igro, kar potrjuje dejstvo, da je v rokometu vedno manj slabih reprezentanc. Slovenke so prvič prišle v vodstvo šele v 17. minuti, nato pa sta se reprezentanci izmenjavali v vodstvu in na odmor odšli brez prednosti. Selektor Primož Pori je v drugem polčasu zamenjal obrambno postavitev iz conske obrambe 5 – 1 v 6 – 0, kar se je izkazalo kot zadetek v polno, saj se Finke nikakor niso znašle, naše rokometašice pa so začele pridno povečevati svojo prednost vse do konca tekme.

Izjava
Nina Jeriček, igralka slovenske reprezentance: »Začele smo slabo, obramba ni bila dovolj agresivna, tudi v napadu nam ni šlo kot smo si zamislili. Prelomen je bil drugi polčas, ko smo zaigrale bolj zavzeto, popravile smo igro v obrambi in s tem nam je steklo tudi v napadu. Do sedaj smo imeli težave, če smo padli v igri, sedaj pa dokazujemo, da se znamo pobrati tudi po padcu, dvigniti glave in zaigrati po naših najboljših zmožnostih. Ponosna sem, da na tem turnirju kažemo naš pravi obraz in puščamo srce na igrišču.«

Slovenija – Finska 36:26 (15:15)
Pljevlja – Dvorana športnega centra Ada. 400 gledalcev. Sodnici: Guseva in Vartanijan (Rusija)
Slovenija: Zec (4 obrambe), Stefanišin (13 obramb), Argenti 3, Breznik 3, Cerar 5 (1), Čerenjak 1, Gros 6 (1), Irman 3, Jeriček 6, Oven 2, Prapotnik 3, Puš 4, Savič, Skutnik.
Finska: Koskinen, Koskela 1, Cainberg 2, Wiberg 4, Sandelin 1, Jantti 1, Hamalainen 3, Roos 4, Von Veh 3, Mannstrom, Tallqvist 3, Kunnas, Sandberg 2, Johansson 2.
Sedemmetrovke: Slovenija 4 (2), Finska 4 (4).
Izključitve: Slovenija 4 minute, Finska -

Dosedanji izidi, 1. krog: Italija – Finska 33:28 (14:12), Azerbajdžan – Bolgarija 31:26 (18:10), Črna gora - Slovenija 32:22 (16:14); 2. krog: Azerbajdžan – Italija 28:25 (17:10), Bolgarija – Slovenija 20:31 (9:14), Črna gora – Finska 37:24 (16:12); 3. krog: Azerbajdžan – Finska 31:25 (18:11), Slovenija - Italija 29:24 (15:12), Bolgarija – Črna gora 21:40 (8:19); 4. krog: Italija – Bolgarija 29:27 (13:14), Finska – Slovenija 26:36 (15:15), Azerbajdžan – Črna gora 20:41; tekme 5. kroga, nedelja, 30. november: Bolgarija – Finska, Italija – Črna gora, Slovenija – Azerbajdžan